fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

11 listopada

Relacja na żywo: Polska świętuje 100-lecie odzyskania niepodległości

AFP
W całej Polsce odbywają się uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Relacja na żywo z uroczystości.

Odśwież relację

 

17:02

Do godziny 22:00 na budynku przy zbiegu ulic Karmelickiej i Podwala w Krakowie odbywa się projekcja grafiki z okazji obchodów 100 lat Niepodległości, ukazująca wizerunki pięciu polskich Prezydentów wolnej, suwerennej Polski. Pomysłodawcą jest znany rajdowiec Rafał Sonik. "Stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości jest doskonałym impulsem do refleksji. Wszyscy, bez podziałów, powinniśmy o tym pamiętać i przypominać naszym prezydentom, że ich najważniejszym obowiązkiem wobec wszystkich obywateli jest dziś stanie na straży demokracji oraz suwerenności" - podkreślił Sonik.

16:41

"Tylko hasła patriotyczne i pokojowe" - poucza wrocławska policja organizatorów Marszu Polski Niepodległej.


16: 3316:21

Dziś Polska świętuje 100-lecie odzyskania niepodległości. Kraj Jana Pawła II i Lecha Wałęsy. Wasze święto jest świętem całej Europy - pisze na Twitterze szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani.


16:1516:01

Ulicami Wrocławia przeszła Radosna Parada Niepodległości. W wyjątkowym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności Parada przybrała niecodzienną formę i zgromadziła rekordową frekwencję – w wydarzeniu wzięło udział około 20 000 wrocławian. Organizowane już od 17 lat wydarzenie w tym roku zakrojone było na wielką skalę: na Radosną Paradę Niepodległości składały się cztery przemarsze, które startowały z symbolicznych dla Wrocławia miejsc: placu Jana Pawła II, Centrum Historii Zajezdnia, z ulicy Powstańców Śląskich oraz placu Społecznego. Dwie trasy – nazwane „Białe Orliki” i „Białe Róże” reprezentowały biel, dwie („Czerwone Kokardy” i „Czerwone Maki”) – czerwień. Maszerujący z czterech stron miasta mieszkańcy Wrocławia połączyli się na Placu Wolności, gdzie podczas wspólnego śpiewania hymnu państwowego, stworzyli potężną biało-czerwoną flagę.15:51

 15:42

 

15: 25

Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie trwa Festiwal „Niepodległa”. Dla gości przygotowano m.in. warsztaty, koncerty i spektakle. Przygotowano scenę muzyczną z utworami polskiej historii muzycznej ostatniego stulecia, miejsce poświęcone polskim tańcom czy z arcydziełami sztuki filmowej. Są też atrakcje dla dzieci i specjały kuchni polskiej. Zakończenie Festiwalu planowane jest na godzinę 22.00.

 

 

15:09

  Miłe gesty z wielu stron świata.

 

14:53

Zdecydowanie najczęściej komentowanym tematem - przynajmniej do czasu rozpoczęcia Marszu Niepodległości - jest pominięcie Donalda Tuska przez Andrzeja Dudę w przemówieniu przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

 

14:48

Były prezydent Bronisław Komorowski świętuje rocznicę niepodległości w Poznaniu, na zaproszenie tamtejszego prezydenta Jacka Jaśkowiaka. - Liczę na to, że w Poznaniu znajdę lepszy sposób świętowania święta niepodległości, lepszy i paradoksalnie chyba nowocześniejszy - powiedział.

- Mamy w Polsce problem ze sposobem wyrażania swojego patriotyzmu. Trochę gdzieś ulegamy potrzebie takich ciągłych zaduszek narodowych, podczas gdy to powinno być święto radosne. Starałem się wprowadzać takie formy nowoczesnego, radosnego świętowania także w czasach, gdy byłem prezydentem. Ale dzisiaj wiem, że w Poznaniu można znaleźć ten klimat nowoczesnego patriotyzmu, opartego nie tylko na tradycjach heroizmu, krwi przelewanej, ale właśnie patriotyzmu pracy, patriotyzmu nauki, patriotyzmu dbania o własną gminę, własne miasto, patriotyzmu wyrażającego się także w radości. Tej radości chciałbym życzyć całej Polsce z okazji stulecia - mówił były prezydent.

 

14:35

Prezydent Andrzej Duda uhonorował na Zamku Królewskim 25 wybitnych Polaków "zasłużonych dla chwały, dobra i pożytku RP". Pośmiertnie Orderem Orła Białego odznaczeni zostali m.in. Maria Skłodowska-Curie, Janusz Korczak, Władysław Reymont, Ignacy Daszyński i Roman Dmowski.

 

14:14

- Msza za Ojczyznę w najświętszym mieście na świecie. Powinno zadziałać :-) - skomentował na Twitterze Marek Magierowski, polski ambasador w Izraelu.

 

14:12

Jak Łódź świętuje niepodległość?

 

14:10

Na rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy już zbierają się uczestnicy Marszu Niepodległości.

Zapraszamy na relację z marszów, które przechodzą przez Polskę.

 

14:05

Utworzone w tym roku bataliony Wojsk Obrony Terytorialnej brały udział w pochodzie w Kielcach.

 

13:49

Również w stolicy, ale w innym jej punkcie, trwa uroczystość odsłonięcia pomnika Ignacego Daszyńskiego. Obecni są działacze i sympatycy m.in. Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Partii Razem, ale także minister kultury Piotr Gliński. Przemówienie wygłosił były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

 

13:45

Rolf Nikel, ambasador RFN w Polsce, również był obecny w czasie uroczystości na placu Piłsudskiego. Niemcy na okoliczność 100-lecia polskiej niepodległości przygotowali specjalną stronę NajlepszegoPolsko.de.

 

13:40

Kolejnym punktem w napiętym harmonogramie Andrzeja Dudy będzie uroczystość pośmiertnego nadania najwyższych polskich odznaczeń - Orderów Orła Białego 25 wybitnym Polakom zasłużonym dla polskiej niepodległości. Odbędzie się ona na Zamku Królewskim.

 

13:36

W krótkim przemówieniu przed Pałacem Prezydenckim Andrzej Duda zachęcił do świętowania rocznicy odzyskania niepodległości na Krakowskim Przedmieściu oraz odwiedzenia Sali Orderu Orła Białego w Pałacu. Zaprosił też do uczestnictwa w marszu o 15.00.

 

13:33

W grudniu 1944 r. Pałace Saski i sąsiedni Bruhla oraz pomnik Józefa Poniatowskiego zostały wysadzone w powietrze. Ocalał jedynie fragment kolumnady z Grobem Nieznanego Żołnierza. Gdy warszawski ratusz podjął decyzje o odbudowie Pałacu Saskiego i kamienic przy ul. Królewskiej w latach 2006 i 2008 przeprowadzono badania archeologiczne. W 2007 r. najcenniejsza część odsłoniętych piwnic została wpisana do rejestru zabytków, a potem zasypane. Inwestycję wstrzymano w 2008 r.

Więcej o zapowiedzi odbudowy Pałacu Saskiego: "Widomy znak Polski, która wzrasta"

 

13:12

Dopiero teraz swój wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza mógł złożyć szef Rady Europejskiej. "Donald Tusk! Donald Tusk!" - słychać okrzyki.

 

13:00

Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętuje nawet... ekipa popularnego serialu "Wikingowie".

 

12:49

- Jestem przekonany, że pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego z nas, niezależnie od jego poglądów. Bo w każdym - wierzę w to głęboko - jest miłość do ojczyzny, do niepodległej i suwerennej Polski. Apeluję jeszcze raz: bądźmy razem, by ją budować! - powiedział w swoim przemówieniu prezydent Duda.

 

12:46

- Swary nigdy nie służą budowaniu silnego państwa. Swary w tym przeszkadzają. Przekonała się o tym także II RP, która niestety po 21 latach niespełna została pokonana przez sowieckich i hitlerowskich najeźdźców, przez Rosjan i Niemców. Jak trudno potem było znów wrócić do wolnej Polski, odzyskać niepodległość - przemawiał prezydent.

 

12:43

- Dziękuję za tę piękną uroczystość, że posłuchaliście państwu apelu, że przyszliście z biało-czerwonymi sztandarami. Że jest las biało-czerwonych flag. Że w tak niesamowity sposób możemy oddać hołd tym, którym zawdzięczamy wolną, niepodległą, suwerenną Polskę. Tym, którzy odzyskali ją w 1918 roku, którzy potem walczyli o otrzymanie jej granic, bronili jej w 1939 roku, walczyli w podziemiu po to, by ją odzyskać. Potem nie zgodzili się z komunistycznym sowieckim jarzmem i walczyli nadal. Ginęli. Tym, którzy wychodzili na ulice, by protestować, żądać godnych warunków życia, pracy, płacy, a wreszcie po prostu wolności. Tym, którzy zginęli i cierpieli, byśmy Polskę mogli odzyskać i dzięki którym ją odzyskaliśmy. Dziś ją mamy i biało-czerwone flagi mogą swobodnie na nami łopotać i możemy śpiewać z radością Mazurka Dąbrowskiego - mówił Andrzej Duda.

 

12:39

Zgodnie z oczekiwaniami prezydent Duda zapowiedział odbudowę Pałacu Saskiego. "Rzeczpospolita" informowała o tym jako pierwsza:

Przeczytaj: Saski do odbudowy w hołdzie niepodległej

 

12:36

Witając zgromadzonych na placu Piłsudskiego prezydent Andrzej Duda wymienił marszałków Sejmu i Senatu, premiera Morawieckiego, byłą premier Szydło, ministrów, kościelnych hierarchów i wojskowych. Nie wymienił szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, obecnego na uroczystości.

 

12:29

Zabytkowy "pociąg wolności" zabrał ponad 200 osób w podróż. Parowóz ciągnął za sobą historyczne wagony. Uczestniczy pokonają trasę Chabówka-Nowy Sącz-Chabówka.

 

12:28

Rozpoczyna się przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy.

 

12:28

Rocznicę odzyskania niepodległości świętuje Polonia w Rosji. Uroczystości odbyły się katedrze pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Moskwie. W tym samym miejscu sto lat temu modlono się w intencji wolnej Polski.

 

12:26

XVII wrocławska Radosna Parada Niepodległości w pochodach dotarła do placu Wolności - relacjonuje prezydent-elekt Wrocławia Jacek Sutryk.

 

12:22

Jak Polacy uczczą setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

 

12:18

"Cały wagon zatrzymanego na chwilę pociągu Pendolino relacji Kraków-Warszawa razem odśpiewał hymn" - donosi Jakub Korus z "Newsweeka".

 

12:13

Zakończył się Apel Pamięci na placu Piłsudskiego w Warszawie.

 

12:08

Po raz pierwszy, zgodnie z decyzją ministra Mariusza Błaszczaka, wszyscy żołnierze biorący udział w uroczystej odprawie wart odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

 

12:04

Na placu Piłsudskiego odczytywany jest Apel Pamięci.

 

11:58

Tłumy zgromadzone na placu Piłsudskiego odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Na maszt wciągnięta została polska flaga.

 

11:53

Na placu Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęły się uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości.

 

11:51

"Wściekłość i duma" - to esencjonalny tytuł książki Oriany Fallaci. Nie ma lepszego, by wyrazić moje emocje dotyczące współczesnej Polski. Mając przywilej stosownego wieku i sprawnej pamięci, szczypię się po policzkach, czy nie śnię jakiegoś koszmarnego snu - pisze Artur Ilgner.

 

11:45

Polska Fundacja Narodowa z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości opublikowała spot z udziałem Mela Gibsona. Z nagrania wycięto Pałac Kultury i Nauki. Dlaczego?

Dowiedz się: Pałac Kultury i Nauki wycięty ze spotu PFN

 

11:40

Nawet podczas pokojowego zgromadzenia możesz zostać wylegitymowany lub zatrzymany przez policję. Odmowa okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość lub podanie fikcyjnych danych osobowych stanowi wykroczenie i podlega karze grzywny.

Zobacz poradnik: Pokojowe zgromadzenia – prawa osoby zatrzymanej i uprawnienia funkcjonariuszy policji

 

11:33

Prezydent Andrzej Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu - Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, premier Mateusz Morawiecki oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki nadali imiona Ojców Niepodległości siedmiu dębom posadzonym obok Świątyni Opatrzności Bożej.

 

11:19

W południe uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Politycy PO zapowiadają w tym czasie śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich.

 

11:15

W Warszawie ruszył Bieg Niepodległości. Uczestnicy pobiegną al. Jana Pawła II, Chałubińskiego i al. Niepodległości, na odcinku od ronda "Radosława" do ul. Rakowieckiej i z powrotem.

 

11:11

Prezes PiS Jarosław Kaczyński złożył kwiaty przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Nie wygłosił żadnego przemówienia. Później z wieńcami odwiedził też pomniki Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego i gen. Stefana Roweckiego.

 

11:06

11 listopada to nie tylko rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także święto służby cywilnej. Z tej okazji specjalne życzenia wystosował gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.

 

10:58

W Świątyni Opatrzności Bożej prezydent Andrzej Duda wraz z kardynałem Kazimierzem Nyczem, zapalił "świecę niepodległości".

 

10:52

- Jeśli się uznaje marszałka Piłsudskiego - i słusznie - za budowniczego niepodległości, to on się z wściekłości w grobie na Wawelu przewraca jak fryga - powiedział prof. Tomasz Nałęcz, komentując wspólny marsz państwowy i narodowców, zaplanowany na 15.00.

Dowiedz się więcej: Nałęcz: Wspólny marsz z ONR? Piłsudski się w grobie przewraca

 

10:42

"Rzeczpospolita odnalazła docelowy kształt. Okres 1918–2018 można nazwać „stuleciem niepodległości" – skoro najważniejszą dla Polski kwestią był w nim status państwa. Odtąd możemy rozpocząć nowy etap" - uważa Zbigniew Gluza, twórca Ośrodka Karta.

 

10:33

Robert Biedroń w klipie, przygotowanym na okoliczność 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przypomina postać Tadeusza Kościuszki. - Pamiętajmy, że wolność musi być dla wszystkich, nie tylko wybranych. Musimy nauczyć się ze sobą rozmawiać - szukać tego, co nas łączy, a nie dzieli. Bo bez tego tę wolność i niepodległość szybko stracimy - powiedział.

 

 

10:29

"Bez niepodległej Ukrainy nie będzie niepodległej Polski. I na odwrót" - napisał Wołodymyr Wjatrowycz, szef ukraińskiego IPN.

 

10:22

"Proszę Boga o łaskę wiary, nadziei i miłości dla wszystkich Polaków, aby w jedności i pokoju dobrze korzystali z tak cennego daru wolności. Niech opieka Maryi, jasnogórskiej Królowej Polski, zawsze towarzyszy Waszej Ojczyźnie i wszystkim Polakom" - napisał w orędziu do Polaków papież Franciszek.

Dowiedz się więcej: Papież do Polaków: Niepodległość okupiona poświęceniem wielu synów Polski

 

10:10

Marsz w Warszawie o 15.00, już teraz maszerują za to we Wrocławiu - na 10.00 zaplanowano start XVII Radosnej Parady Niepodległości - przemarszu ulicami Wrocławia na Plac Wolności.

 

10:01

Warszawskie Muzeum Karykatury w ramach świętowania odzyskania niepodległości zauważa, z kim Józef Piłsudski najbardziej lubił konsultować swoje decyzje.

 

09:59

Google nie mógł nie odnotować setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę na swoim tradycyjnym doodle.

 

09:55

Czy prezydent RP powinien wziąć udział w organizowanym m.in. przez narodowców Marszu Niepodległości? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

 

09:44

- Jeśli będą jakieś wybryki, to cóż... Tak, jak w każdej miejscowości w Polsce może się coś zdarzyć. Jeżeli jest jakiś eksces, to tak należy to potraktować - powiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o marsz, który o 15.00 przejdzie przez Warszawę.

Przeczytaj: Mateusz Morawiecki: Jedna wystrzelona raca to nie jest problem

 

09:19

W Świątyni Opatrzności Bożej trwa msza święta, inaugurująca oficjalne obchody Święta Niepodległości. Przed mszą prezydent Andrzej Duda złożył wieniec i modlił się przy grobie prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

 

09:09

 

09:01

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk w towarzystwie polityków Platformy Obywatelskiej, m.in. Bogdana Borusewicza, Ewy Kopacz, Rafała Trzaskowskiego i Grzegorza Schetyny, pojawił się przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Były premier złożył wieniec, otoczony tłumem z flagami Polski i Unii Europejskiej.

- Dzisiaj 11 listopada życzę naszej niepodległej Rzeczypospolitej w jej setne urodziny kolejnych stu lat i więcej w szczęściu i pokoju. Wiem, że na co dzień spieramy się o kształt Rzeczpospolitej i wiem, że czasami za mocno. Wybacz nam Polsko. Ale wiem, że to, co nas łączy, jest o wiele ważniejsze, bo to jesteś Ty, Polsko - powiedział Tusk w czasie krótkiego wystąpienia.

Dowiedz się więcej: Donald Tusk: Wybacz nam Polsko

 

08:55

Z samego rana prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed pomnikiem Wincentego Witosa na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Razem m.in. z politykami PSL wspólnie odśpiewali Rotę.

 

08:46

Dziś od 11 do 16 budynek Sejmu będzie otwarty dla zwiedzających. Otwarte będą: Hall Główny, Sala Kolumnowa, galeria i kuluary Sali Posiedzeń Sejmu oraz Korytarz Marszałkowski. 

 

08:43

Punktualnie o 11:11 ulicami Warszawy ruszy 30. Bieg Niepodległości. Na trasę wybiegnie 20 tysięcy osób.

 

08:40

 

08:30

W związku z dzisiejszą rocznicą na wielu budynkach na całym świecie wyświetlono biało-czerwone barwy. Podświetlono m.in.: CN Tower w Toronto, most Christchurch w Nowej Zelandii, siedzibę MSZ w Helsinkach, ratusz w Tel Awiwie i wieżę ratusza w czeskiej Ostrawie

 

08:26

Takie życzenia składa dziś Polsce Izrael.

 

08:12

W sobotni wieczór ponad 37 tys. słuchaczy na PGE Narodowym i miliony za pośrednictwem mediów wysłuchało Koncertu dla Niepodległej. Niezwykłe widowisko, na którym obecny był m.in. prezydent Andrzej Duda z małżonką, było muzyczną podróżą przez ostatnie sto lat historii Polski. Wystąpili m.in. Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Kamil Bednarek, Jan Pietrzak i Paweł Kukiz. Koncert zakończył Hymn Państwowy w wykonaniu wszystkich zaproszonych artystów, chórów i orkiestry, oraz kilkudziesięciotysięcznej widowni PGE Narodowego.

 

08:05

- Choć naród budują zarówno podobieństwa, jak i różnice, pokażmy dziś wszyscy, że łączy nas Polska! - zaapelował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

 

07:59

W ścisłym centrum Warszawy zamknięto niektóre ulice oraz ograniczono możliwość parkowania. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami, spore zmiany czekają też pasażerów komunikacji miejskiej. Już teraz wyłączany jest ruch autobusów przez plac Piłsudskiego. O zmianach na bieżąco informuje strona ZTM.

 

07:54

Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami - zaapelował marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 

07:49

Rocznicę odzyskania niepodległości uczcił w meczu ligi NBA Los Angeles Clippers - Milwaukee Bucks polski koszykarz Marcin Gortat. Na swojej szafce w szatni wywiesił biało-czerwoną flagę, a na butach miał okolicznościowy napis #NIEPODLEGŁA.

Gortat wrócił do składu Clippers po trzech meczach nieobecności. Zdobył sześć punktów, a jego zespół wygrał po dogrywce 128:126.

 

07:40

W sobotę prezydencka para Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wygłosili orędzie z okazji Święta Niepodległości. Prezydencka para podkreśliła, że Polacy wykorzystali daną im szansę o odzyskali własne państwo. Stało się tak dzięki "poczuciu narodowej tożsamości, siły wspólnoty i umiejętności przywódców". Padła również uwaga o tym, że tuż po odzyskaniu niepodległości Polki, jako jedne z pierwszych kobiet w Europie, uzyskały pełnię praw obywatelskich.

Dowiedz się więcej: Orędzie pary prezydenckiej: Świętujmy razem

pomysłodawcą jest znany rajdowiec Rafał Sonik

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/raporty/raport-100-lat-niepodleglej/fakty/news-niezwykla-patriotyczna-projekcja-w-krakowie-wizerunki-pieciu,nId,2659140#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Program obchodów 100-lecia niepodległości Polski

Do programu „Niepodległa”, który koordynuje takie działania w tym tygodniu, wpisanych było ponad 1400 różnych wydarzeń organizowanych nie tylko w kraju, ale także w innych regionach świata. Pełne kalendarium rocznicowych wydarzeń znajduje się na stronie niepodlegla.gov.pl. W sumie, od ubiegłego roku było już ponad 3 tys. 800 rocznicowych wydarzeń.

Program obchodów

11 listopada w najbardziej znanych salach koncertowych miast całego kraju odbędzie się cykl koncertów „Dekada wolności – 100 arcydzieł muzyki polskiej na 100-lecie niepodległości”. Koncert odbędzie się m.in. w Filharmonii Podlaskiej, Warmińsko-Mazurskiej, Szczecińskiej, Podkarpackiej oraz Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Okolicznościowe wystawy organizują kluczowe polskie muzea.

W południe resort kultury zaprasza do wspólnego odśpiewania hymnu w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”. Zgłoszonych zostało 400 miejsc, w których zostanie on wykonany, usłyszymy go też m.in. w rozgłośniach radiowych, ale także w różnych regionach świata np. w Australii, Japonii, Papui Nowej Gwinei, USA, Gruzji.

O godz. 13, czyli po zakończeniu oficjalnych uroczystości na placu marszałka Piłsudskiego w Warszawie, odbędzie się Festiwal na Krakowskim Przedmieściu.

Organizacje lewicowe zapraszają tego dnia o godz. 13 na uroczystość odsłonięcia w Warszawie pomnika Ignacego Daszyńskiego, pierwszego premiera rządu polskiego. Monument stanie przy placu Na Rozdrożu.

Po południu otwarte dla gości zostaną ogrody Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. W programie m.in. pokazy wojskowych, zawody sportowe i koncert Donia, Meza, Stachursky’ego i zespołu Red Lips. Wieczorem na Bulwarach Wiślanych odbędzie się pokaz fajerwerków.

Późnym popołudniem w centrum Warszawy odbędzie się Marsz Biało-Czerwonej organizowany przez rząd z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy.

Wieczorem prezydent będzie świętował rocznicę wraz z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA