fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Jaki: Wybuduję kolejne mosty dla stolicy. Potrzeba co najmniej trzech

Fotorzepa/ Michał Kolanko
- Jeżeli zostanę prezydentem, wybuduję kolejne mosty dla stolicy - zapowiedział Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy. Jego zdaniem miasto potrzebuje co najmniej trzech nowych mostów - dwóch na południu i jednego na północy.

- Tę ambitną wizję nowych impulsów będę chciał realizować. Bardzo się cieszę, że do pomocy w realizacji wizji jest ze mną minister Jerzy Kwieciński - mówił Jaki na wspólnej z szefem resortu inwestycji i rozwoju konferencji prasowej.

- Miasta bardzo dużo zyskują, jeżeli przytulają się do rzeki, jeżeli mają dobre połączenia mostowe. Takich przepraw mostowych brakuje w Warszawie, również w okolicy - wtórował Kwieciński.

- Przypomnę, że po analizie przeprowadzonej przez ministerstwo stwierdziliśmy, że należy bardzo silnie wzmocnić budowę przepraw mostowych na drogach samorządowych, stąd specjalnie przygotowany program „Mosty dla regionów”. Dwa z takich mostów są również w okolicach Warszawy. Jako rząd pokazaliśmy, że potrafimy zarządzać finansami państwa, funduszami unijnymi - ocenił minister, cytowany przez portal 300polityka.pl.

- Chcemy wspierać ambitne plany Patryka, bo Patryk jest osobą szalenie energiczną, ambitną, ma pomysł na Warszawę. Ktoś może powiedzieć, że jest z zewnątrz, ale w Warszawie większość osób to „słoiki”, osoby, które tutaj przyjechały, ale czują się warszawiakami - dodawał Kwieciński.

Źródło: rp.pl/ 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA