LM: Milik bez gola, ale Napoli wygrywa

Napoli z Arkadiuszem Milikiem w pierwszym składzie i Piotrem Zielińskim wchodzącym z ławki wygrał 1:0 w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla Napoli Lorenzo Insigne - informuje Onet.

Aktualizacja: 04.10.2018 00:06 Publikacja: 03.10.2018 23:51

Napoli dzięki zwycięstwu niespodziewanie awansowało na pierwsze miejsce w tabeli grupy C. Liverpool, mimo wygrania w pierwszym meczu z PSG 3:2 spadł po porażce na trzecie miejsce - czytamy w Onecie.

Mecz Napoli z Liverpoolem nie stał na najwyższym poziomie - obie drużyny, znane z ofensywnej gry, grały dość zachowawczo. Arkadiusz Milik, który spędził na murawie 68 minut miał trzy okazje do zdobycia gola, ale dwa razy piłkę obronił bramkarz drużyny z miasta Beatlesów, a raz Milik uderzył niecelnie.

Zwycięska bramka padła po akcji Driesa Mertensa, który zastąpił Milika i Jose Callejona.

W innym "polskim meczu" rozgrywanym w środę Borussia Dortmund wygrała 3:0 z AS Monaco (90 minut spędzili na murawie Łukasz Piszczek z Borussii i Kamil Glik z Monaco). W innym meczu tej grupy Atletico Madryt wygrało z FC Brugge 3:1.

Z kolei w hitowo zapowiadającym się meczu w Londynie Tottenham Hotspur przegrał z Barceloną 2:4. Dwa gole dla "Blaugrany" zdobył w tym spotkaniu Lionel Messi.

W pozostałych meczach Inter Mediolan wygrał w Eindhoven z PSV 2:1, a Porto wygrało z Galatasaray 1:0.