Polska środa w Serie A: Trafił Piątek, trafił Milik

Krzysztof Piątek strzelił swojego szóstego gola w Serie A w meczu, w którym jego Genoa pokonała Chievo Werona 2:0.

Aktualizacja: 26.09.2018 23:09 Publikacja: 26.09.2018 22:55

Piątek trafiał jak dotąd do siatki we wszystkich oficjalnych meczach, w których wybiegał na boisko w barwach Genoi - do sześciu bramek w Serie A należy dodać cztery gole w Pucharze Włoch. Na zdobycie 10 goli we Włoszech Piątek potrzebował zaledwie 6 meczów.

Dwa gole w meczu SSC Napoli - Parma (3:0) zdobył inny polski napastnik, Arkadiusz Milik. Milik, podobnie jak Piotr Zieliński, wybiegł na murawę w podstawowym składzie wicemistrzów Włoch (Zieliński został zmieniony w 76 minucie, Milik - w 85).

W meczu, który mógł być pojedynkiem dwóch bramkarzy z Polski, ostatecznie na murawę wybiegł tylko Łukasz Skorupski - a jego Bologna uległa Juventusowi Turyn 0:2. Wojciech Szczęsny przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Na ławce rezerwowych usiadł też Bartosz Salamon, a jego Frosinone gładko uległo AS Romie 0:4.

W zremisowanym 0:0 meczu Cagliari z Sampdorią, w barwach drużyny z Genui cały mecz rozegrał Bartosz Bereszyński. Dawid Kownacki pojawił się na murawie w 85 minucie, a Karol Linetty przesiedział mecz na ławce rezerwowych.

W 73 minucie przegranego przez Udinese meczu z Lazio (1:2) na murawie w barwach drużyny Udinese pojawił się Łukasz Teodorczyk.