fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielka Brytania: 2 mln funtów za ślub księżniczki? "Kto o niej słyszał?"

Mark Jones [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons
Chris Williamson, poseł Partii Pracy, domaga się, aby to książę Yorku, Andrzej, zapłacił za ślub swojej córki, księżniczki Eugenii - pisze "The Independent". Ślub Eugenii z Jackiem Brooksbankiem, który ma odbyć się jesienią tego roku, ma - według mediów - kosztować 2 mln funtów.

Księżniczka Eugenia jest dziewiątą w kolejności osobą do objęcia tronu Wielkiej Brytanii.

12 października Eugenia wyjdzie za Jacka Brooksbanka w tej samej kaplicy w Zamku Windsor, w której niedawno ślub brali książę Harry i Meghan Markle.

Koszt ślubu początkowo miał wynieść 750 tys. funtów - i miał zostać pokryty przez rodziców państwa młodych, ale zapewnienie bezpieczeństwa na tak dużej uroczystości podniosło jej koszt do 2 mln funtów. Środki bezpieczeństwa na ślubie mają być sfinansowane z budżetu (chodzi m.in. o koszt nadgodzin dla policjantów ochraniających uroczystość).

- Książę Yorku nalegał, by ślub jego córki był dużą uroczystością, która zostanie zapamiętana - twierdzi rozmówca "Daily Mirror". To właśnie brytyjski tabloid napisał, że koszty ślubu wyniosą ok. 2 mln funtów.

- Kto słyszał o księżniczce Eugenii? Nie sprawuje żadnych królewskich funkcji - zauważył w rozmowie ze Sky News Williamson zdaniem którego córka księcia Andrzeja nie musi mieć tak wystawnego ślubu. Poseł dodał, że jeśli koszty ślubu - ze względów bezpieczeństwa - mają być tak duże, to pokryć powinien je ojciec panny młodej.

Tego samego zdania jest Emma Dent Coad, parlamentarzystka Partii Pracy z Kensington. - W czasach podwyższonego ryzyka jest nieodpowiedzialnym, by dalszy członek rodziny królewskiej miał tak wystawne, publiczne wesele - stwierdziła.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA