Wimbledon: Iga Świątek wygrywa turniej juniorek!

Iga Świątek w finale juniorskiego Wimbledonu wygrała pewnie z rywalką w dwóch setach - 6:4, 6:2.

Aktualizacja: 14.07.2018 16:00 Publikacja: 14.07.2018 15:22

W finale Polka wygrała ze Szwajcarką Leonie Kung. Polka rozprawiła się z rywalką bardzo pewnie - wykorzystując już pierwszą piłkę meczową po zaledwie 75 minutach gry.

Dla 17-letnie Świątek był to pierwszy wielkoszlemowy finał w karierze singlistki. W deblu wygrała już w 2018 roku juniorski French Open. Grała też w finale debla juniorskiego Australian Open 2017.

Juniorski turniej Wimbledonu wygrywały dotychczas trzy Polki: Aleksandra Olsza w 1995 roku, Agnieszka Radwańska w 2005 roku oraz jej siostra Urszula dwa lata później.

2 / 3
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie