fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Palestyńczyk zginął przy próbie zniszczenia muru na granicy

AFP
Jeden Palestyńczyk zginął, a drugi został ranny przy próbie wysadzenia w powietrze elementu "infrastruktury bezpieczeństwa" na granicy między Izraelem a Strefą Gazy - podała izraelska armia. Palestyńczycy informowali wcześniej, że Palestyńczyk został zastrzelony przez izraelskich żołnierzy.

Izraelska armia zaprzeczyła doniesieniom jakoby to izraelscy żołnierze zastrzelili na granicy mieszkańca Strefy Gazy.

Według oświadczenia izraelskiej armii "pięciu Palestyńczyków próbowało dokonać aktu sabotażu przeciwko infrastrukturze bezpieczeństwa w pobliżu ogrodzenia na granicy Strefy Gazy. Doszło do eksplozji i w efekcie niektórzy z terrorystów zostali ranni".

Infrastruktura bezpieczeństwa o której mowa, to mur, którym Izrael oddziela się obecnie od Strefy Gazy (jak dotąd na granicy istniało tylko ogrodzenie).

Armia nie poinformowała co dokładnie zostało uszkodzone na granicy.

Ofiarą incydentu miał paść 24-letni Sabri Ahmed Abu Khader - podało ministerstwo zdrowia Strefy Gazy.

Wcześniej Izrael zaatakował z powietrza cele w Strefie Gazy odpowiadając na wystrzelenie z terytorium palestyńskiego trzech rakiet w kierunku południowego Izraela.

Minister obrony Izraela Avigdor Liberman ostrzegł Hamas i "inne grupy terrorystyczne w Strefie Gazy" przed agresją przeciwko terytorium Izraela.

Źródło: Times of Israel
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA