Liga Mistrzów: AS Roma wyeliminowała FC Barcelonę. Liverpool pokonał Manchester City

AS Roma pokonała FC Barcelonę 3:0 i zagra w półfinale Ligi Mistrzów. Do dalszej fazy awansował też Liverpool.

Publikacja: 10.04.2018 22:31

Pierwsze spotkanie w Hiszpanii zakończyło się pewnym zwycięstwem FC Barcelony 4:1. Przed dzisiejszym rewanżem piłkarze z Rzymu zapowiadali, że awans jest dla nich marzeniem i nie tracą nadziei na grę w półfinale.

Pierwsza bramka dla AS Romy padła już w 6. minucie. Gola zdobył Edin Dżeko. Na 2:0 w drugiej połowie wynik podwyższył Daniele De Rossi, a 8 minut przed końcem regulaminowego czasu gry trzecią bramkę zdobył Kostas Manolas. W końcówce Hiszpanie próbowali odrobić straty, ale cudu, jaki obserwowaliśmy w ubiegłym roku w Paryżu, nie było.

FC Barcelona zagrała jedno z najgorszych spotkań w tym sezonie. AS Roma niespodziewanie, ale zasłużenie awansowała do półfinału.

Guardiola z trybun oglądał porażkę

Ze sporą przewagą do drugiego dzisiejszego ćwierćfinału podchodzili również piłkarze Liverpoolu, którzy na własnym stadionie wygrali 3:0 z Manchesterem City.

Pep Guardiola nie zamierzał się jednak poddać i w rewanżu postawił na ofensywną grę. Na boisko w drużynie gospodarzy wybiegło tylko trzech nominalnych obrońców. Efekt tego kibice w Manchesterze oglądali już w 2. minucie. Podanie Raheema Sterlinga na bramkę zamienił Gabriel Jesus.

Przed przerwą drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Leroy Sane, ale sędzia gola nie uznał. Zdaniem arbitra był spalony. Powtórki pokazały, że Mateu Lahoz w tej sytuacji popełnił błąd.

Z decyzją hiszpańskiego sędziego nie mógł pogodzić się Guardiola, który po gwizdku sygnalizującym przerwę, wbiegł na murawę i wykrzyczał swoje uwagi. Za to zachowanie został odesłany na trybuny.

W drugiej połowie bramki zdobywali już tylko piłkarze gości. W 56. minucie strzelił niezawodny w tym sezonie Mohamed Mohamed Salah, a w 77. na prowadzenie Liverpool wyprowadził Roberto Firmino.

Jutro kolejne pojedynki ćwierćfinałowe. Bayern Monachium zmierzy się z Sevilla, a Real Madryt z Juventusem.

AS Roma - Barcelona 3:0 (1:0).

Bramki: Edin Dżeko (6), Daniele De Rossi (58-karny), Konstantinos Manolas (82).

Pierwszy mecz: 1:4

Awans - AS Roma.

Sędzia: Clement Turpin (Francja)

Manchester City - Liverpool 1:2 (1:0).

Bramki: dla Manchesteru - Gabriel Jesus (2); dla Liverpoolu - Mohamed Salah (56), Roberto Firmino (77).

Pierwszy mecz: 0:3