Popis Lewandowskiego, hat-trick w meczu z zespołem Piszczka

Robert Lewandowski strzelił trzy bramki w wygranym przez Bayern Monachium 6:0 pojedynku 28. kolejki Bundesligi z Borussią Dortmund. Gospodarze nie zapewnili sobie jednak kolejnego tytułu mistrzowskiego, bo swój pojedynek wygrał także wicelider z Gelsenkirchen.

Aktualizacja: 31.03.2018 20:58 Publikacja: 31.03.2018 20:40

Robert Lewandowski przyjmuje gratulacje od Jamesa Rodrigueza

Napastnik reprezentacji Polski po raz pierwszy trafił do siatki już w 6. minucie, wykorzystując prostopadłe podanie od Thomasa Mullera. Sędzia nie nie zauważył jednak przy tym trafieniu, że polski zawodnik znajdował się na pozycji spalonej.

Kolejne bramki, dokumentujące przewagę Bayernu, padły jednak bardzo szybko. W 14. minucie podwyższył James Rodriguez, a 9 minut później Thomas Muller.

Lewandowski ponownie trafił jeszcze przed przerwą, w zamieszaniu pod bramką Borussi dobijając strzał Francka Ribery'ego. Sekundy po wznowieniu gry ta sama para wystąpiła w głównej roli, ale tym razem Polak podawał, a Francuz wpisał się na listę strzelców.

Po pięciu bramkach w pierwszej połowie, w drugiej kibice zobaczyli już tylko jedną i to w samej końcówce. Obrońcy Borussi zupełnie zapomnieli o Lewandowskim, który nie miał problemów ze skompletowaniem hat-tricka po podaniu Joshuy Kimmicha.

Cały mecz w barwach Borussi Dortmund zagrał Łukasz Piszczek. Jego zespół jest w tabeli Bundesligi trzeci.

Gdyby w 28. kolejce punkty stracił wicelider, Schalke 04 Gelsenkirchen, Bawarczycy już w sobotę cieszyliby się z kolejnego tytułu mistrzowskiego. Schalke wygrało jednak z Freiburgiem 2:0, co oznacza, że na koronację Bayern musi poczekać co najmniej kolejny tydzień, do wyjazdowego starcia z Augsburgiem. Tytuł jest jednak niezagrożony - zespół z Monachium ma 17 punktów przewagi nad Schalke.