fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Radni PO przeciw pomnikowi na Placu Piłsudskiego. "PiS przegra, pomnika nie będzie"

Twitter/Hanna Gronkiewicz-Waltz
Na Placu Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęły się prace nad budową pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. - PiS przegra za rok, wtedy tego pomnika tam nie będzie - twierdzą radni PO.

Na Placu Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęły się już prace związane z ogrodzeniem terenu wokół budowy. Pozwolenie w tej sprawie wydał wojewoda Zdzisław Sipiera.

Z decyzją wojewody nie zgadza się Platforma Obywatelska. Przedstawiciele partii zorganizowali dziś przy Placu Piłsudskiego konferencję prasową. 

- Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się anektować łamiąc prawo i trzy ustawy - powiedział Rafał Trzaskowski, wspólny kandydat PO i Nowoczesnej w wyborach prezydenckich w Warszawie.

Zdaniem polityka PO dobrym rozwiązaniem byłoby zorganizowanie referendum wśród mieszkańców stolicy. - Nie wyobrażam sobie, by ten pomnik tu stanął - dodał.

O gwałcie na samorządności i wolności mieszkańców mówią natomiast radni PO. Rada Warszawy nie wyraziła zgody na budowę pomnika smoleńskiego na pl. Piłsudskiego. Za takim stanowiskiem było 33 radnych, dwie osoby się wstrzymały, a 23 były przeciw.

Radni PiS podkreślają, że jest to stanowisko Platformy Obywatelskiej. 

- Przegracie za rok, wtedy tego pomnika tam nie będzie - powiedział do radnych z PiS przewodniczący klubu PO Jarosław Szostakowski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA