fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Neonazista z USA ma żydowskie korzenie

Weev [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
Matka Andrew "Weeva" Auernheimera, współprowadzącego neonazistowski i supremacjonistyczny serwis internetowy Daily Stormer poinformowała, że Auernheimer ma żydowskich przodków zarówno z jej strony, jak i ze strony ojca.

Auernheimer znany jest z szokujących słów o tym, że żydowskie dzieci "zasługują na śmierć". Tymczasem - jak w rozmowie z "Newsweekiem" mówi jego matka, Alyse, 32-latek znany pod pseudonimem "Weev" sam pochodzi z "dużej, mieszanej rasowo rodziny" i ma zarówno żydowskich, jak i indiańskich przodków.

W Daily Stormer Auernheimer odpowiada za techniczną stronę serwisu.

Auernheimer przebywa obecnie prawdopodobnie na Ukrainie, dokąd wyjechał po tym jak został skazany w USA za działania hakerskie.

W sierpniu 2017 roku Daily Stormer stracił prawo do swojej domeny za obraźliwe teksty dotyczące Heather Heyer, kobiety zamordowanej przez neonazistę w czasie zamieszek w Charlottesville w Wirginii (Heyer została celowo potrącona przez sprawcę samochodem).

Komentując fakt, że od utraty dotychczasowego adresu Daily Stormer nie może znaleźć nowej domeny, Auernheimer stwierdził, że wobec takiego "ograniczenia wolności słowa" biali supremacjoniści z USA nie mają wyboru i muszą "pozabijać dzieci swoich wrogów".

- Jeśli nie pozwalacie nam sprzeciwiać się pokojowo, naszą jedyną opcją jest zamordowanie was. Zamordowanie waszych dzieci. Zamordowanie całych waszych rodzin - oświadczył. Dodał, że brak wolności słowa sprawia, iż przeciwnicy supremacjonistów muszą być "zamordowani jak psy".

O żydowskich korzeniach Auernheimera mówiło się już w 2012 roku. Po raz pierwszy jednak fakt ten potwierdził członek jego rodziny.

Źródło: The Indpendent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA