fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Przenikanie ludzkich samotności

"Agnieszka" z Karoliną Gorczycą w roli tytułowej; fot. Dorian Dragoi
Film Art Production
Podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego światową premierę będzie miała „Agnieszka" Tomasza Emila Rudzika - niemiecka produkcja, realizowana częściowo w Polsce, z Karoliną Gorczycą w roli tytułowej.
„Agnieszka" jest drugim pełnometrażowym filmem Tomasza Emila Rudzika (scenariusz i reżyseria). Scenariusz jest oparty na prawdziwej historii. Zobacz galerię zdjęć
Rudzik pokazuje niebezpieczny balans na granicy dwóch światów, w których przenikają się te same ludzkie samotności. Świat przemocy, brutalnego wykorzystania człowieka przez człowieka, krzywdy zadanej i pomszczonej przenika świat uczuć naiwnych, prostych i czystych. W tej plątaninie doznań Agnieszka próbuje wytyczać własne ścieżki.
W roli głównej zaskakująca Karolina Gorczyca. Madame zagrała Hildegard Schmahl, ikona teatrów Kammerspiele w Monachium i Thalia w Hamburgu. W rolę Manuela wcielił się nastoletni aktor Lorenzo Nedis Walcher.
W filmie zobaczymy też: Wojciecha Zielińskiego, Rafała Garneckiego, Edwarda Kalisza, Mirosława Kotowicza. Charakteryzację Karoliny opracowała i podczas zdjęć w Polsce zrealizowała tegoroczna laureatka nagrody Festiwalu Filmowego w Gdyni za charakteryzację do filmu „Bogowie", Aneta Brzozowska.
Pokazy „Agnieszki" 16 i 17 października w Multikinie Złotych Tarasach, w sekcji konkurs 1-2 Warsaw Screenings.
 
 
 
 
 
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA