Nie ATS, nie job board. Woonti technologia w efektywnej rekrutacji

Przypatrz się, jak wygląda twój dzień rekrutera. W systemie na każdą ofertę czeka do przeczytania, posegregowania i wyselekcjonowania kilkaset CV.

Publikacja: 30.03.2023 21:00

Mateusz Świtała

Mateusz Świtała

Foto: mat. pras.

Materiał przygotowany przez firmę Woonti

Każde jest napisane inaczej, począwszy od czcionki, układu logicznego, w niektórych masz tylko informację typu: imię, nazwisko i numer telefonu kandydata. Dalej niewiele wiesz o kandydacie. Masz już wybrane kilka-kilkanaście CV, zaczynasz dzwonić. Im mniej danych w dokumencie, tym dłuższy wywiad. Po wielu godzinach, może dniach masz już wybranego kandydata, ale on w międzyczasie już zdążył znaleźć pracę.

Tak mniej więcej teraz wygląda twój dzień pracy. Co zmienia Woonti? Przygotowaliśmy środowisko pracy dla rekrutera, który chce ułatwić sobie proces. Dzięki zastosowanej najnowocześniejszej technologii zaoszczędzisz czas, a twoja praca stanie się bardziej wydajna i przyjemna. Pracujemy na profilach kompetencyjnych, to dokument, który bazuje na kompetencjach zawodowych, na doświadczeniu i umiejętnościach, których poziom kandydat szczegółowo określa. To dokument zunifikowany, przejrzysty, prosty w odczytaniu zarówno dla kandydata, jak i rekrutera. Dodatkowo określa dostępność kandydata do podjęcia pracy w czasie rzeczywistym, gdzie chce pracować (kraj, region, miasto) i stawkę, za jaką jest chętny pracować. System jest tak przygotowany, aby możliwie najbardziej ułatwić tworzenie profilu kompetencyjnego kandydata poprzez udostępnienie gotowych do zaznaczania kompetencji dla każdego z prawie 200 zawodów. Dodatkowo można dodawać referencje, certyfikaty, uprawnienia i inne dokumenty potwierdzające wysokie kompetencje i doświadczenie. Wiesz, że twój kandydat to nie pisarz, to człowiek który ma fach w ręku, a nie copywriter. Z drugiej strony twoja praca polega na wprowadzeniu do systemu oferty. Sposób jej tworzenia również uprościliśmy. Tu także odhacza się już gotowe elementy, jak np. kompetencje, miejsce wykonywania pracy, stawkę, czas trwania projektu, benefity, wymagane dokumenty, jak certyfikaty uprawnienia itp. Profil kompetencyjny na każdym etapie można pobrać i wydrukować. Można na nim pracować tak jak lubisz, ty decydujesz.

Po przygotowaniu oferty w specjalnie przygotowanym panelu klienta publikujesz ofertę w systemie. Teraz zaczyna się nasza praca. System uruchamia algorytmy sztucznej inteligencji, aby wyszukać, dopasować najlepszych kandydatów do oferty. Następnie algorytmy szeregujące prezentują ci kandydatów na konkretną ofertę od najbardziej dopasowanego do najmniej dopasowanego. Dzięki maszynowemu uczeniu, zaawansowanym algorytmom jakość dopasowania profili kompetencyjnych do oferty jest na wysokim poziomie. To następna rzecz, która nas wyróżnia – Competence Quality Rate – ten wskaźnik analizuje jakość i treść ogłoszenia o pracę w stosunku do jakości pozyskanych kandydatów. Zastanawialiście się kiedyś, jak to wygląda u was? My analizujemy dla was skuteczność na bieżąco. Z naszych wewnętrznych raportów wynika, że Woonti redukuje proces selekcji kandydatów nawet o 86 proc. czasu w stosunku do aktualnych dostępnych na rynku rozwiązań. Czas reakcji na zgłoszenie kandydata jest kluczowym czynnikiem, od którego zależy sukces pracy rekrutera.

To nie koniec, Woonti wdraża kolejne rozwiązania wykorzystujące autorską technologię, aby dać HR-owi jeszcze więcej. Aktualnie wdrażamy:

- narzędzie monitorujące i analizujące kompetencje pracowników w organizacjach

- narzędzie do automatyzacji dużych procesów rekrutacji stałych prowadzonych w sposób ciągły

- budowę map kompetencyjnych – upskilling i reskilling.

Głównym rozwiązaniem technologicznym Woonti jest budowa map kompetencyjnych. To daje możliwość wglądu w potencjał twojej firmy. Dzięki nim możemy realizować procesy upskillingu i reskillingu – wszystko w pełni zautomatyzowane. Nad jakością technologii w Woonti czuwa utytułowany wieloosobowy zespół naukowców oraz praktyków HR.

Dzięki wiedzy o kompetencjach kandydatów możemy podejmować trafne ekonomicznie decyzje, szkolić i rozwijać zespoły. Mapy kompetencyjne to przełom dający organizacjom przewagę konkurencyjną oraz oszczędności.

Wybrane statystki Woonti:

- retencja na pracowniku po 6 miesiącach pracy 76 proc., gdzie średnia rynkowa to 25 proc. dla pracowników fizycznych

- 1 100 000 użytkowników mediów społecznościowych

- miesięcznie 80 000 indywidualnych interakcji z użytkownikami poszukującymi pracy

- baza kandydatów Woonti 2023 wzrosła o 15 proc., przyrost w kandydatach to 55 400 fachowców

- docieramy do fachowców w dziesięciu krajach

- obsługujemy: przemysł ciężki, budownictwo, energię odnawialną.

- Mateusz Świtała, VP Sales & Marketing HR tech ekspert, Woonti.com

Materiał przygotowany przez firmę Woonti

Analizy Rzeczpospolitej
Małe spowolnienie na silnym rynku
Analizy Rzeczpospolitej
Deweloperzy w poszukiwaniu źródeł finansowania
Analizy Rzeczpospolitej
Czas rzucić wyzwanie hakerom
Analizy Rzeczpospolitej
Bądź jak duża firma
Analizy Rzeczpospolitej
Potrzeba inwestycji w technologie i współpracy ze start-upami