Poszukując efektywności pracowników, nie można zapominać o regeneracji i odpowiednim rozłożeniu sił

Funkcjonujemy w pułapce przyspieszenia, co w dużym stopniu zaburza równowagę życiową pracowników, generuje dodatkowy stres, negatywnie wpływa na kondycję psychofizyczną. Według ekspertów utrzymanie zaangażowania i efektywności pracowników nie będzie możliwe bez długofalowego wspierania ich kondycji psychofizycznej.

Publikacja: 30.03.2023 21:00

Materiał przygotowany przez Benefit Systems

Zacierająca się granica między życiem osobistym a pracą, presja czasu i niepewność jutra sprawiają, że wielu pracowników nie wytrzymuje przeciążenia i wykazuje symptomy przewlekłego zmęczenia lub wypalenia zawodowego. Jak wynika z badania Deloitte Global 2022 Gen Z & Millennial Survey, problemy odczuwa nawet młode pokolenie pracowników, dla którego poczucie niepokoju staje się nieodłącznym elementem codziennego życia. Prawie połowa osób z pokolenia Z (46 proc.) i około czterech na dziesięciu milenialsów (38 proc.) jest zestresowanych przez cały lub przez większość czasu. Prawie połowa badanych czuje się wypalona z powodu presji związanej z wykonywanymi obowiązkami. Według ekspertów kluczem przedsiębiorstw do odzyskania utraconych produktywności i zaangażowania są skuteczna redukcja stresu i zmęczenia oraz zadbanie o kondycję psychiczną pracowników. – Z naszych badań wynika, że blisko połowa zatrudnionych oczekuje od pracodawców przede wszystkim zwiększenia wsparcia w zakresie aktywnego stylu życia oraz kondycji psychicznej. Aż 73 proc. oczekuje benefitów dopasowanych do swoich potrzeb. Po pandemii ważna stała się także elastyczność oferowanych świadczeń oraz ich dostępność online – komentuje Małgorzata Frankowska, dyrektor HR w Benefit Systems.

Pracodawcy nie lekceważą tych ostrzeżeń i mogą korzystać z kompleksowych rozwiązań, które wspierają kondycję psychofizyczną pracowników oraz odpowiadają na ich indywidualne potrzeby.

Benefit Systems, twórca kart MultiSport, udostępnił produkt MultiLife, który zapewnia abonamentowy dostęp do oferty usług online z czterech obszarów: zdrowia, psychologii, odżywiania i rozwoju. W ramach platformy z multidostępem użytkownicy mogą korzystać obecnie m.in. z kursów rozwojowych Youniversity i językowych ESKK, biblioteki Legimi, konsultacji z dietetykiem i trenerem personalnym, konsultacji z psychologiem czy aplikacji do medytacji, redukcji stresu i relaksu Focusly.

Na wdrożenie MultiLife zdecydowała się m.in. firma Demant Polska: – MultiLife pomaga wspierać dobre samopoczucie i dobrostan naszych pracowników oraz pozwala zadbać o nich w sposób kompleksowy. W bardzo atrakcyjnej cenie oferuje szeroki pakiet usług – mówi Luiza Tokarska, specjalistka ds. HR w Demant Polska, i dodaje: – Dostępność tak wielu usług na jednej platformie to dla nas duże ułatwienie, ponieważ możemy wdrożyć je we wszystkich naszych spółkach bez względu na lokalizację, w której znajdują się pracownicy.

MultiLife to elastyczne rozwiązanie, które będzie rozwijane w kierunku, w którym będą szły potrzeby pracodawców i pracowników, związane z zapewnieniem dobrostanu psychofizycznego. Jednocześnie już dziś umożliwia dostęp do wielu różnych usług w ramach jednego abonamentu. Konsultacje z psychologiem pomagające odzyskać równowagę życiową zestresowanym i zmęczonym pracownikom to tylko jedna z wielu dostępnych usług. MultiLife to gotowe rozwiązanie dla działów HR, poszukujących nowoczesnych benefitów, które wspierają strategię wellbeingową organizacji i odpowiadają na potrzeby różnych pokoleń pracowników.

Materiał przygotowany przez Benefit Systems

Analizy Rzeczpospolitej
Czas rzucić wyzwanie hakerom
Analizy Rzeczpospolitej
Bądź jak duża firma
Analizy Rzeczpospolitej
Potrzeba inwestycji w technologie i współpracy ze start-upami
Analizy Rzeczpospolitej
PayTechy idą jak burza. Rewolucja ruszyła
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Analizy Rzeczpospolitej
Znaczenie innowacyjności w branży finansowej
Analizy Rzeczpospolitej
Marek Kozubal: Jak trwoga, to do Boga albo schronu