W sprawie nazwy ulicy mieszkańcy mają prawo się wypowiedzieć

Rada gminy, przeprowadzając konsultacje, powinna pamiętać, aby stanowiły one rzeczywisty instrument partycypacji społeczeństwa w ważnych dla niego zagadnieniach.

Publikacja: 26.01.2023 14:59

Rada gminy, podejmując uchwałę o zmianie nazwy ulicy, musi się liczyć z konsekwencjami takiej zmiany

Rada gminy, podejmując uchwałę o zmianie nazwy ulicy, musi się liczyć z konsekwencjami takiej zmiany, np. czy osoby fizyczne lub prawne – w tym podmioty gospodarcze – nie będą obciążone kosztami wprowadzenia uchwały w życie

Foto: Fotorzepa/Raf Rafał

Rada gminy na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (DzU z 2021 r., poz. 1372) podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy ulic w miejscowości B.

W § 1 pkt 2 ww. uchwały zapisano, że drodze wojewódzkiej, stanowiącej własność położonej w obrębie ewidencyjnym miejscowości B. nadaje się ulicy nazwę „S.”. Rada uzasadniła podjęcie stosownej uchwały zapewnieniem prawidłowej i czytelnej numeracji porządkowych nieruchomości oraz zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców m.in. poprzez precyzyjną lokalizację nieruchomości dla służb porządkowych.

Pozostało 88% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Uwaga na truskawki z wirusem i sałatkę z bakterią. Ostrzeżenie GIS
Praca, Emerytury i renty
Wolne w Wielki Piątek - co może, a czego nie może zrobić pracodawca
Sądy i trybunały
Pijana sędzia za kierownicą nie została pouczona. Sąd czeka na odpowiedź SN
Sądy i trybunały
Manowska pozwała Bodnara, Sąd Najwyższy i KSSiP. Żąda dużych pieniędzy
Konsumenci
Bank cofa się w sporze z frankowiczami. Punkt dla Dziubaków