Skrócenie taryfy na dostarczenie wody jest możliwe

Największym zagrożeniem dla ustalenia taryfy, która ma obowiązywać aż trzy lata, jest zmienna sytuacja ekonomiczna, niemożliwa do przewidzenia w dłuższym okresie

Publikacja: 19.10.2022 13:12

Skrócenie taryfy na dostarczenie wody jest możliwe

Foto: AdobeStock

W marcu 2018 r. wszystkie przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne złożyły nowe wnioski taryfowe. W związku z nowelizacją ustawy wnioski te po raz pierwszy zatwierdzane były na trzy lata. Dla większości przedsiębiorstw pierwsza w tej formie procedura taryfowa przebiegła szybko i zakończyła się wydaniem decyzji o zatwierdzeniu taryfy.

Większość przedsiębiorstw wobec tego złożyła nowe wnioski taryfowe w pierwszej połowie ubiegłego roku, w znacznej części już obecnie zatwierdzone. Mimo tak niewielkiego upływu czasu od kilku miesięcy obserwujemy, że coraz więcej przedsiębiorstw odczuwa poważne problemy związane z płynnością finansową, niemożnością pokrywania kosztów z uzyskiwanych przychodów, koniecznością rezygnacji z wszelkich inwestycji czy zwolnień pracowników.

Pozostało 94% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
W sądzie i w urzędzie
Jak otrzymać bon energetyczny? Jest wzór wniosku
Nieruchomości
Większe odległości od działki sąsiada. Jakie zmiany się szykują
Administracja
Rzeka zabrała część nieruchomości. Kiedy przysługuje odszkodowanie?