fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uregulowanie zawodu psychologa: żeby wróżka nie mogła już prowadzić psychoterapii

123RF
Dyrektywa unijna nie jest konieczna, by uregulować w Polsce zawód psychologa – twierdzą związkowcy. I domagają się od ministerstwa powrotu do prac nad ustawą.

List w tej sprawie członkowie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów (OZZP) chcą przekazać minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiecie Rafalskiej 22 września. Przejdą wówczas spod ronda de Gaulle'a w Warszawie pod gmach resortu.

Czytaj także: Czy powstaną rozporządzenia do ustawy o zawodzie psychologa

X

– W liście wzywamy minister do spotkania z psychologami i ustalenia aktualnego stanu prac nad ustawą o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów. Zależy nam też na omówieniu możliwości współpracy z ministerstwem – tłumaczy wiceprzewodnicząca OZZP Katarzyna Sarnicka.

Na uregulowanie sytuacji prawnej zawodu psycholodzy czekają od lat. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wstrzymało prace nad nowelizacją, powołując się na konieczność jej dostosowania do dyrektywy 2005/36/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych zmienionej przez dyrektywę PE i Rady 2013/55/UE – przegląd zawod...

REKLAMA
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA