fbTrack
REKLAMA

Zdrowie

Cordyceps - co warto o nim wiedzieć?

Każdy z nas chce cieszyć się dobrym zdrowiem. Gdy nasz organizm zaczyna niedomagać gorączkowo poszukujemy ratunku często sięgając po farmakologiczne, syntetyczne środki i leki, które niestety nie są wolne od skutków ubocznych.

Tymczasem natura ma nam do zaoferowania wiele różnego rodzaju substancji i składników, które mogą równie skutecznie pomóc nam w walce z chorobami. Jednym ze środków, które warto poznać jest Cordyceps. Czym jest i w jaki sposób może pomóc naszemu zdrowiu? Sprawdźmy to!

Czym jest Cordyceps?

Cordyceps inaczej zwany maczużnikiem chińskim to wyjątkowy grzyb z rodziny buławinkowantych. To pasożyt, który bytuje na larwach motyli. Jednak to nie sposób rozwoju wpływa na jego wyjątkowość. To biologiczny skład tego grzyba sprawia, że jest on tak doceniany. W jego składzie znajdziemy bowiem dwa niezwykle cene nukleozydy: kordycepinę i ergosterol. To właśnie one sprawiają, że ma on zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Z tego właśnie powodu od tysięcy lat wykorzystywany jest w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Jakie ma właściwości?

Cordyceps to grzyb, który ma wiele cennych właściwości zdrowotnych. Działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne sprawia, że może być z powodzeniem stosowany zamiast syntetycznych antybiotyków. Poza tym pozytywnie wpływa także na odporność organizmu stymulując go do walki z drobnoustrojami. Wykazuje również działanie psychoaktywne pozytywnie wpływając na samopoczucie, zdolność koncentracji czy nastrój.

Kiedy warto go stosować?

Cordyceps może pomóc nam w przypadku wielu różnych schorzeń i problemów zdrowotnych. Wśród nich wymienić możemy między innymi: choroby dróg oddechowych, infekcje bakteryjne i wirusowe, cukrzyca, anemia a nawet nowotwory. Co więcej, pomocny jest także w stanach przemęczenia, depresji, obniżenia nastroju. Pozytywnie wpływa również na męską sprawność seksualną. Jeśli zastanawiasz się nad stosowaniem Cordycepsu koniecznie odwiedź stronę http://e-fohow.pl/.

Czy to bezpieczne?

Cordyceps jest wykorzystywany w medycynie naturalnej od wieków. Jako całkowicie naturalny lek nie powoduje skutków ubocznych - możesz więc być spokojny. Stosowanie tego wyjątkowego grzyba jest więc całkowicie bezpieczne. Potwierdzają to liczne głosy specjalistów zajmujących się ziołolecznictwem.

W jakiej formie przyjmuje się Cordyceps?

Wszystko zależy od tego kto zajmuje się leczeniem chorego. W ziołolecznictwie oraz w tradycyjnej medycynie chińskiej kordyceps wykorzystuje się w całości w postaci sproszkowanej. Warto jednak mieć świadomość, że grzyb ten wykorzystywany jest również w konwencjonalnej medycynie i stanowi składnik wielu leków oraz suplementów. W tym przypadku z kordycepsu ekstrahuje się poszczególne związki o działaniu leczniczym.

Podsumowując Cordyceps to wyjątkowy grzyb, którego cenne właściwości są wprost nie do przecenienia. Nic więc dziwnego, że preparaty, które go zawierają pomagają leczyć wiele różnego rodzaju dolegliwości i stają się coraz popularniejsze w naszym kraju. Co ważne, to naturalny środek, który jest nie tylko skuteczny w działaniu, ale również bezpieczny.

Materiał Promocyjny: e-fohow.pl

REKLAMA