fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Więcej elastyczności podczas realizacji umów koncesji i partnerstwa

Zamówienia publiczne
Zamówienia publiczne
Adobe Stock
Nowelizacja ustawy o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi wprowadziła zmiany, które wpłyną na realizację projektów koncesyjnych oraz projektów partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

Nowy rok to nie tylko wejście w życie nowego prawa zamówień publicznych, tj. ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (DzU z 2019 r., poz. 2019 ze zm.; dalej: nowe PZP).

W ostatnich tygodniach uchwalona została też duża nowelizacja ustawy z 21 października 2016 r. o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi (tekst jedn. Dz.U. z 2019 r., poz. 1528; dalej: ustawa UKRBU), tj. ustawa z 27 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi, ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (dalej: nowela UKRBU). Podobnie jak nowe PZP, nowela UKRBU wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r.

Porządkowanie systemu zamówień

Nowela UKRBU to kolejny etap zmian w systemie zamówień publicznych. Najważniejszą z nich jest oczywiście wejście w życie nowego PZP, niemniej jednak w związku z jego uchwaleniem zaistniała również potrzeba nowelizacji ustawy UKRBU, a także ustawy z 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie public...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA