Uzupełnianie pełnomocnictwa w elektronicznym postępowaniu przetargowym

Możliwe jest przedłożenie pełnomocnictwa również z datą późniejszą, jeśli z jego treści wynika umocowanie pełnomocnika na moment dokonania danej czynności.

Publikacja: 28.10.2019 18:15

Uzupełnianie pełnomocnictwa w elektronicznym postępowaniu przetargowym

Foto: Adobe Stock

Wyrokiem z 9 sierpnia 2019 r. (KIO 1443/19) Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, wniesione od czynności odrzucenia ich oferty przez zamawiającego z powodu jej nieważności. Źródło nieważności stanowiła, zdaniem zamawiającego, okoliczność podpisania oferty przez osobę działającą bez stosownego umocowania.

Wykonawcy złożyli formularz ofertowy oraz Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) jednego z konsorcjantów podpisane przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego przez osobę, dla której nie załączono do oferty stosownego pełnomocnictwa. Zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, pełnomocnictwo powinno zostać sporządzone w postaci elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Pozostało 91% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Sejm rozpoczął prace nad reformą TK. Dwie partie chcą odrzucenia projektów