fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia może sfinansować partnerstwo publiczno-prywatne

Zamówienia publiczne
Adobe Stock
Bardzo często partnerstwo publiczno-prywatne przedstawia się, jako alternatywę dla realizacji inwestycji przy współfinansowaniu ze środków unijnych.

Tego rodzaju przeciwstawienie zaczęło pojawiać się szczególnie przed pandemią, kiedy wielu analityków przewidywało zdecydowane zmniejszenie wartości programów unijnych, które – jak wiadomo – stanowią główne źródło finansowania wielu inwestycji.

Inna filozofia

Co prawda dziś tego rodzaju przewidywania tracą na aktualności, jednak istota problemu leży gdzie indziej: partnerstwo to nie tyle alternatywa dla realizacji inwestycji na zasadach, do których przywykliśmy w ostatnich latach, ale zupełnie inna filozofia realizacji zadań publicznych, z nastawieniem na osiągnięcie wysokiej jakości gwarantowanej przez doświadczenie biznesowe zapewniane przez partnera prywatnego. Jednocześnie PPP wcale nie wyklucza skorzystania ze środków unijnych – wręcz przeciwnie, a wybór takiego rozwiązania, zwłaszcza pod warunkiem podjęcia odpowiednich decyzji w obszarze ubiegania się o dofinansowanie z Brukseli, może okazać się bardzo korzystny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że łączenie p...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA