fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covidowe zamówienia publiczne trzeba poprawić

Adobe Stock
Dostrzeżono w końcu, że istnieje możliwość nadużyć oraz uniemożliwianie ubiegania się przez przedsiębiorców o jasne, dostępne dla wszystkich procedury.

W Sejmie wzmożone zostały prace nad ustawą poprawiającą tzw. LEX-Covid. Pod koniec lutego do pierwszego czytania w Komisji Gospodarki i Rozwoju skierowano projekt ustawy „o zmianie niektórych ustaw dotyczących skutków rozprzestrzeniania się Covid-19 w związku z udzielaniem zamówień publicznych i zawieraniem umów" (druk nr 972).

Wreszcie zauważono

Równo w rok po wybuchu pandemii w Polsce i niemal w rok po pierwszych aktach dewastujących system zamówień publicznych ustawodawca dostrzegł problem i rozpoczął uszczelnianie systemu. Dewastacja systemu polegała na całkowitym wyłączeniu stosowania ugruntowanych przepisów pzp do zamówień związanych z walką z pandemią. Krok ten poza nadmierną skalą „skasowania pzp" przede wszystkim niósł za sobą istotny przekaz emocjonalny: absolutne lekceważenie dla wartości i korzyści płynących ze stosowania procedur pzp. Przez co stanowił pożywkę dla różnej maści krytyków spod znaku: pzp jest kulą u nogi....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA