fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przebudowa klas lekcyjnych w związku z koronawirusem

AdobeStock
Przedsięwzięcie związane z przebudową pomieszczeń klasowych może spełniać wymóg dotyczący przeciwdziałania Covid-19 i wójt może wprowadzić to zadanie do wieloletniej prognozy finansowej, a środki na jego realizację przesunąć np. z innych zadań wieloletnich.

- Wójt chce wprowadzić dwa nowe wydatki (przedsięwzięcia) inwestycyjne wieloletnie (realizacja do lutego 2021) w wieloletniej prognozie finansowej. Pierwszy, to przebudowa pomieszczeń klasowych, by zapewnić bezpieczniejsze warunki odbywania zajęć lekcyjnych w związku z Covid-19. Drugi, to remont drogi dojazdowej do szkoły. Czy w obu przypadkach wójt może powołać się na przepisy tzw. tarczy antykryzysowej?

Czytaj także: Szkoły nie chcą odpowiadać za COVID u nauczycieli 60+

Wspomniane w pytaniu przedsięwzięcia (które stanowią element wieloletniej prognozy finansowej) zdefiniowano jedynie opisowo w art. 226 ust. 3 i 4 ustawy o finansach publicznych. Z tych regulacji wynika, że każde przedsięwzięcie posiada: nazwę i cel, jednostkę organizacyjną odpowiedzialną za realizację lub koordynującą wykonywanie przedsięwzięcia, okres realizacji i łączne nakłady finansowe, limity wydatków w poszczególnych latach oraz limit zobowiązań (ust. 3). W ust. 4 doprecyzowano, że przez prze...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA