fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hala pneumatyczna wymaga pozwolenia na budowę - wyrok WSA w Rzeszowie

Fotorzepa, Bartosz Siedlik
Powłoka pneumatyczna przymocowana do podłoża za pomocą kotew stalowych umieszczonych w betonowym fundamencie jest trwale związana z gruntem – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie.

Spór w sprawie, którą niedawno rozstrzygnął sąd administracyjny, sprowadzał się do kwalifikacji inwestycji – hali pneumatycznej nad płytą boiska treningowego – jako podlegającej realizacji na podstawie zgłoszenia bądź pozwolenia na budowę. Gmina zgłaszając zamiar budowy hali pneumatycznej zakwalifikowała ją jako obiekt tymczasowy, wskazując na art. 3 pkt 5 prawa budowlanego, w którym hala pneumatyczna została wymieniona jako obiekt tymczasowy niepołączony trwale z gruntem, zatem jako obiekt niewymagający pozwolenia na budowę.

W opozycji do stanowiska gminy stanęły organy nadzoru budowlanego. Ich zdaniem projektowana hala pneumatyczna jest obiektem tymczasowym trwale związanym z gruntem za pomocą kotew stalowych, zamontowanych w betonowym fundamencie, w związku czym jego realizacja wymaga pozwolenia na budowę, a nie zgłoszenia.

W ocenie wojewody wielkość powłoki pneumatycznej, jak i sposób jej zamocowania przytwierdzenie do istniejącego fundamentu z...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA