fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W uchwale nie można zwolnić indywidualnie dyrektora szkoły lub przedszkola z pensum - wyrok WSA

Adobe Stock
Rada Miasta nie posiada kompetencji do indywidualnego zwolnienia dyrektora konkretnej placówki od obowiązku realizacji tygodniowego wymiaru zajęć.

Taki wniosek płynie z niedawnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim. Sąd ten rozpatrywał skargę wojewody na uchwałę Rady Miasta w sprawie zwolnienia dyrektora miejskiego przedszkola od obowiązku realizacji tygodniowego wymiaru zajęć.

Czytaj także:

Zwolnienie dyrektora przedszkola z pensum godzin - rada gminy ma ograniczone kompetencje

Coraz więcej obowiązków

W uzasadnieniu do projektu uchwały wskazano m.in., że dyrektor zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Miasta powinien realizować zajęcia w wymiarze 8 godz. tygodniowo. Pani G.Ż., dyrektor MP nr, wystąpiła z wnioskiem, o zwolnienie z realizacji godzin zajęć dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych od września 2020 r. do sierpnia 2022 r., argumentując to problemami zdrowotnymi. Podkreślono także, iż często zmieniające się przepisy prawa, w tym oświatowe, nakładają na dyrektora coraz więcej obowiązków wynikających z realizacji zadań sprawowania nadzoru pedagogicznego, innych zadań sta...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA