fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jadwiga Szermach: kary nie rozwiążą problemów z odpadami

Jadwiga Szermach, prezes Gospodarki Komunalnej w Błażowej Sp. z o.o.
materiały prasowe
Nie wyciągamy wniosków z doświadczeń innych krajów. Tam, produkując jakieś opakowanie, myśli się o tym, jak będzie można je ekologicznie przetworzyć. U nas nie pracuje się nad tym, by system poprawić.

- Teresa Siudem: Kiedy rozmawiałyśmy w grudniu ubiegłego roku, obawiała się Pani, że śmieciarki, które wyjadą z Błażowej pod koniec roku zrobią to po raz ostatni, bo nie będą miały gdzie zostawić śmieci. A wszystko przez zniesienie regionalizacji w odbiorze odpadów. Lokalna spalarnia postawiła na zysk i planowała zawierać umowy z tymi przedsiębiorstwami, które zaoferowały najwyższą stawkę. Czy od tego czasu coś się zmieniło?

Jadwiga Szermach: Finalnie udało się nam podpisać umowę ze spalarnią w Rzeszowie (PGE Energia). Mieliśmy poważne obawy, ponieważ po 6 września 2019 r., kiedy weszły w życie przepisy znoszące regionalizację, zaczęły się problemy z oddawaniem odpadów do spalarni z naszego województwa – rygorystycznie przestrzegano limitów ilościowych. Gdy PGE Energia ogłosiła konkurs: „kto da więcej za odbiór śmieci", zgłosiło się 27 spółek, także spoza województwa podkarpackiego. Proponowały stawki przekraczające trzykrotnie stawki, które płaciliśmy...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA