fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Baśniowa wieża dla Roszpunki na sprzedaż. Cena już nie jest jak z bajki

Savills/
Przepiękna, wiktoriańska posiadłość w dawnej wieży ciśnień wygląda jak baśniowy dom długowłosej Roszpunki. Została wystawiona na sprzedaż za 1,5 mln funtów czyli około 7,2 mln złotych.

Dom znajduje się we wsi Benington, w hrabstwie Hertfordshire we wschodniej Anglii, zaledwie 44 km na północ od centrum Londynu.

Benington House jest wiktoriańską byłą wieżą ciśnień przerobioną na dom mieszkalny. Ma pięć pięter i taras widokowy na samym szczycie. Dom ma w sumie powierzchnię około 230 metrów kwadratowych - w tym cztery sypialnie, trzy łazienki oraz trzy salony. Poza tym kuchnię z częścią jadalną, oddzielną jadalnię, specjalne pomieszczenie do przechowywania wina, gabinet oraz altanę w ogrodzie, a także dwa garaże. Porośnięta bluszczem wieża wygląda jak baśniowy dom Roszpunki i jest otoczona zadbanym ogrodem. Szpaler drzew oddziela posiadłość od drogi i sąsiadów, dając całkowitą prywatność.

Cała posiadłość ma powierzchnię 0,28 hektara.

Wieża ciśnień w Benington powstała w 1890 roku na terenie prywatnej posiadłości. W latach 50. zeszłego wieku zaczęła popadać w ruinę, ale w latach70. została wyremontowana i przekształcona w dom mieszkalny. Poprzedni właściciele zadbali, by zachować oryginalne, neogotyckie elementy wieży - m.in. drewniane belki podsufitowe oraz oryginalne okna.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA