fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom z "Przeminęło z wiatrem" na aukcji. Cena wywoławcza to milion dolarów

materiały
Przepiękny dom znajdujący się w miejscowości Covingto w stanie, Georgia wypatrzyła autorka powieści "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell. I przekonała twórców filmu, by właśnie w nim umieścili sceny z plantacji Twelve Oaks - Dwanaście Dębów.

Tak właśnie miała wyglądać posiadłość rodziny Ashleya Wilkesa - jednego z głównych bohaterów powieści i niespełnionej miłości Scarlett O'Hara. Producenci filmu odtworzyli go wiernie w studiu filmowym.

Wystawiony na sprzedaż dom ma powierzchnię ponad tysiąc metrów kwadratowych i został zbudowany w 1836 roku i jest przykładem jednego z najlepiej zachowanych budynków sprzed wojny secesyjnej, zbudowanym w stylu greckiego odrodzenia, nazywanym w USA też stylem Antebellum. Dom znajduje się w niedaleko Atlanty, w niewielkiej miejscowości Covington.

W połowie zeszłego wieku dom zaczął popadać w ruinę, ale w 2017 roku przeszedł gruntowną renowację za 2 mln dolarów i teraz służył jako hotel. Jest popularnym miejscem organizacji wesel i innych uroczystości rodzinnych.

Obecni właściciele nie tylko wyremontowali, ale i przebudowali posiadłość, zachowując jednak styl, nawiązujący do czasów sprzed wojny secesyjnej. Dom ma oryginalny, drewniany, zadaszony taras, a na terenie posiadłości znajduje się basen z historyczną pergolą oraz wspaniały ogród. Cała posiadłości ma powierzchnię ponad 1,2 hektara.

W domu jest 12 sypialni, każda z własną łazienką, poza tym jest duży salon, duża formalna jadalnia na 40 osób i mała prywatna jadalnia oraz kuchnia wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Jest też biblioteka z z drewnianymi regałami i rzeźbionym kominkiem. W niektórych łazienkach są oryginalne, odrestaurowane secesyjne wanny. Poza tym w domu jest 12 kominków, a w zabytkowej powozowni jest garaż z czterema miejscami postojowymi i miejscami do ładowania Tesli oraz aż trzy pralnie.

Aukcja trwa od 4 do 25 lipca. Cena wywoławcza to 1 mln dolarów. Na sprzedaż wystawiono także - w oddzielnej aukcji - część mebli i wyposażenia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA