fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom z "Nagiego instynktu" na sprzedaż. Może być Twój za niemal 200 mln złotych

materiały
Wspaniała rezydencja w Carmel w Kalifornii, która "grała" w filmie "Nagi instynkt" znów trafiła na rynek nieruchomości. Teraz można ją kupić za 52,3 mln dolarów czyli niemal 200 mln złotych.

Cała posiadłość ma powierzchnię ponad 16 tys. metrów kwadratowych i są na niej w sumie cztery domy mieszkalne. W każdym z nich są kamienne, ogromne kominki, dębowe podłogi i wszystkie znajdują się zaledwie 100 metrów od wyjątkowo malowniczego oceanicznego klifu. W sumie we wszystkich domach jest 12 sypialni na łącznej powierzchni niemal 1600 metrów kwadratowych. W głównym, dwupiętrowym domu, do dyspozycji właścicieli jest  dwupiętrowa biblioteka, dwie nowoczesne kuchnie, jadalnia, pięć sypialni, pięć łazienek i aż 12 kominków.

We wspaniałym ogrodzie jest taras, baseny, wodospad z grotą, sadzawka oraz prywatne zejście na kamienista plażę. Większość działki jest porośnięta lasem cyprysowym.

Posiadłość jest nie tylko piękna, ale także sławna. W 1992 roku jeden z domów "zagrała" w głośnym filmie "Nagi instynkt". Była planem zdjęciowym domu postaci, która grała Sharon Stone - Catherine Tramell, pisarka kryminałów, która jest podejrzewana o zamordowanie znanej gwiazdy rocka. Filmowy detektyw - Nick Curran, którego grał  Michael Douglas, odwiedza w domu podejrzaną.

Kilka lat po nakręceniu filmu właścicielem domu został Steve Fossett, milioner i podróżnik, którego hobby było bicie różnego typu rekordów. We wrześniu 2007 roku zaginął podczas lotu jednosilnikowym samolotem. Jego samolot i ciało odnaleziono po roku - w okolicy Mammoth Lakes w Kalifornii.

Obecnie właścicielem domów otoczonych lasem cyprysowym jest biznesmen Gary Vickers. Kupił go w 2017 roku za 14,4 mln dolarów od spadkobierców wdowy po podróżniku - Peggy Fossett. To on kazał dobudować trzy kolejne domy, by pomieścić znajomych przyjeżdżających w odwiedziny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA