fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Zachwycający dom burmistrza Dublina na sprzedaż

materiały
Zachwycająca rezydencja we włoskim stylu znajduje się na południowych przedmieściach Dublina. To jeden z najbardziej imponujących wiktoriańskich domów w stolicy Irlandii i na dodatek jest do kupienia.

Summerhill to dawna rezydencja XIX-wiecznego, bogatego kupca i jednocześnie burmistrza Dublina Johna Barringtona. Została wystawiona na sprzedaż za 10 mln euro czyli niespełna 43 mln złotych.

Rezydencja powstała w drugiej połowie XIX wieku i pierwotnie nazywała się Santa Severina. Cała posiadłość ma powierzchnię ponad dwóch hektarów i znajduje się w nadbrzeżnej dzielnicy Killney.

Piętrowy dom ma powierzchnię ponad 700 metrów kwadratowych, w tym siedem sypialni, pięć łazienek, ogromna kuchnię z częścią jadalną, trzy salony, jadalnię na 10 osób z własnym kominkiem z marmuru, pracownię, a dodatkowa sypialnia jest na poddaszu. Ogromny hol wejściowy z klatka schodową ma własny marmurowy kominek.

Jest też część rekreacyjna z siłownią, sauną, przebieralnią, prysznicami, barem, pomieszczeniem na wina a także przeszklony ogród zimowy.

Na terenie posiadłości jest też dodatkowy dom z dwoma sypialniami, który obecnie jest wynajmowany, ale może służyć jako dom gościnny.

W zadbanym ogrodzie w stylu angielskim jest taras, kort tenisowy, ogród warzywno-ziołowy, a przede wszystkim zachwycający widok na zatokę Killiney, zabytkowy wiktoriański kompleks mieszkalny Sorrento Terrace a także na wyspę Dalkey.

Obecni właściciele mieszkają w tym domu od 40 lat i kupuli go za równowartość obecnych 385 tys. euro (około 1,6 mln złotych). Dom jest w idealnym stanie i po remoncie. Nic tylko kupować i się wprowadzać. Tym bardziej, że w tej okolicy domy mają także piosenkarki Patsy Kensit i Enya oraz muzycy: Chris de Burgh, Bono, The Edge, Van Morrison oraz reżyser i scenarzysty Neil Jordan, który zdobył Oscara za scenariusz filmu "Gra pozorów".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA