fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Marc Jacobs wyprowadza się z Nowego Jorku. Sprzedaje piękny dom

Sotheby's
Znany projektant Marc Jacobs postanowił sprzedać swój zachwycający nowojorski dom. Po ślubie postanowił wyprowadzić się za miasto.

Dom znajduje się w West Village i został wystawiony na sprzedaż za 15,995 mln dolarów czyli ponad 60 mln złotych.

Jacobs, wraz z mężem Charly Defrancesco przenosi się do domy w miejscowości Rye, które w 2010 roku było na trzecim miejscu pod względem najdroższych nieruchomości w USA według raportu Coldwell Banker. Nowy dom projektanta stworzył architekt Frank Lloyd Wright w 1955 roku dla Maxa Hoffmana, dealera drogich europejskich samochodów.

Marc Jacobs kupił dom w Nowym Jorku w 2009 roku za 10,5 mln dolarów i gruntownie go przebudował przy pomocy znanych architektów wnętrz: Thada Hayesa, Johna Gachota i Paula Fortune'a. Dom ma trzy piętra i ponad 400 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, w tym duży, 40 metrowy salon z wyjściem do ogrodu na poziomie ulicy. Na tym samym poziomie jest też pracownia, mała kuchnia i toaleta. Na pierwszym piętrze jest 40-metrowa jadalnia, niezbyt imponująca, ale nowoczesna kuchnia oraz toaleta. Trzy kolejne sypialnie są na 2 i 3 pietrze. Główna sypialnia ma nie tylko własną, ogromną łazienkę, ale także dużą garderobę wyłożoną mahoniowymi deskami. Dwie kolejne sypialnie także mają własne łazienki.

Na dachu budynku znajduje się piękny taras z pergolą z którego widać panoramę miasta.

W piwnicy jest zaplecze domu z pralnią oraz technicznym zapleczem windy, która kursuje między wszystkimi pietrami budynku.

Dom stanowi część kompleksu The Superior Ink, który oferuje właścicielom obsługę 24-godzinną, w tym usługi konsjerża i portiera oraz katering na życzenie. Właściciele domów mają nieograniczony dostęp do siłowni, sali kinowej, garażu oraz do pomieszczeń piwnicznych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA