fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Long Island: Dom prawdziwego Wilka z Wall Street na sprzedaż

DOUGLAS
Prawdziwy Wilk z Wall Street Jordan Belfort mieszkał w tym domu, kiedy został oskarżony o malwersacje i aresztowany.

Dom znajduje się w miejscowości Old Brookville na Long Island niedaleko Nowego Jorku.

Cena wywoławcza to zaledwie 3,4 mln dolarów, mimo iż posiadłość, a zwłaszcza dom są naprawdę imponujące.

Dom ma powierzchnię ponad 800 metrów kwadratowych - pięć sypialni, salon wielkości sali balowej, sala bilardowa, siłownia i luksusowo wyposażona kuchnia, która zaprojektował Clive Christian - brytyjski architekt wnętrz, specjalizujący się w projektowaniu kuchni oraz perfum. Wykreowany przez niego zapach Clive Christian No. 1 to najdroższe perfumy świata.

Cała posiadłość to ponad 8 tys. metrów kwadratowych. Poza domem na terenie posiadłości jest basen, garaż na trzy samochody oraz ogród.

Dom został w 2001 roku skonfiskowany i zlicytowany, by choćby częściowo pokryć starty na jakie naraził swoich klientów Belfort.

W 1998 roku Jordan Belfort został oskarżony o manipulacje kursów papierów wartościowych oraz o pranie brudnych pieniędzy. Zdecydował się na współpracę z FBI i został skazany na zaledwie 22-miesięczną karę pozbawienia wolności w więzieniu federalnym. Straty klientów Belforta wyceniono na  200 milionów dolarów, a Belfort został zobowiązany do zwrotu 110 400 000 dolarów oszukanym nabywcom akcji. W trakcie pobytu w więzieniu postanowił opisać swoją historie i tak powstały dwie książki "Wilk z Wall Street" oraz "Polowanie na Wilka z Wall Street".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA