fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Byłe studio nagraniowe U2 i Davida Bowie na sprzedaż

Knight
Ridgeway House w miejscowości Farnham w Surrey w latach 80. zeszłego wieku było znanym studiem nagraniowym. W Jacobs Studio nagrywali m.in. Robbie Williams, David Bowie, Radiohead i U2 a także Pavarotti.

W 2006 roku Andy i Fran Fernbach - właściciele studia sprzedali dom, który został wyremontowany i przebudowany. Teraz posiadłość trafiła znów na rynek nieruchomości z ceną 3,85 mln funtów czyli ponad 19 mln złotych.

W latach 80 zeszłego wieku w Ridgeway House płytę "The Queen is Dead" nagrywali The Smiths. Studio nagraniowe znajdowało się tam gdzie dziś jest siłownia. Korzystali z niego też zespół Pulp oraz Stevie Wonder, Ozzy Osbourne, Pearl jam, Oasis czy a-ha.

Ridgeway House to obecnie duży XVIII-wieczny dwór z 37 pomieszczeniami na powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych. Ma siedem sypialni, sześc łazienek, duża kuchnię, jadalnię, osiem salonów w tym pokój bilardowy oraz telewizyjny, do tego zabudowania gospodarcze, ogród, basen, kort tenisowy i domek dla gości oraz piwnicę win i siłownię, a także garaż na dwa samochody.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA