fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Najbardziej zapuszczony dom w Londynie? Szokująca cena

materiały
Aż 2,5 mln funtów (około 12,6 mln złotych) chce właściciel kompletnie zrujnowanego i zagrzybionego domu w centrum Londynu.

Nieruchomość znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy Maida Vale, zwanej Małą Wenecją.

Dom przy Pindock Mews jest niewielki - ma powierzchnię niespełna 150 metrów kwadratowych. Składa się z dwumiejscowego garażu na parterze oraz sypialni z dużym pokojem, aneksem kuchennym i mikroskopijnej łazienki na piętrze.

Nie dość, że dom jest mały, to na dodatek jest w fatalnym stanie. Ściana frontowa budynku wygląda jeszcze całkiem nieźle, jednak już garaż jest mocno zagracony śmieciami i starymi częściami samochodowymi, w części mieszkalnej przecieka i sypie się sufit - stąd wiadra na deszczówkę w sypialni. Na ścianach jest grzyb i zacieki, odpadają z nich tapety i tynk.

Dom jest do generalnego remontu, który według agencji nieruchomości zajmującej się jego sprzedażą, będzie kosztować co najmniej 370 tys. funtów, czyli niemal 1,9 mln złotych. Garaż można zamienić na przestrzeń mieszkalną, a piętro w dwie spore sypialnie z łazienką. Można też dobudować piwnicę oraz poddasze - tak jak to miało miejsce w wypadku wielu innych domów w tej okolicy.

Nie wiadomo, czy znajdzie się chętny na ten dom w takiej cenie, ale okolica, w której stoi jest nie tylko ekskluzywna i droga, ale też słynie ze znanych - byłych i obecnych - mieszkańców. W latach 70. na tej samej ulicy mieszkali basista Sex Pistols Sid Vicious i jego przyjaciółka Nancy Spungen, a całkiem niedaleko mieli domy także Boy George i jego przyjaciel piosenkarz Marilyn oraz Tony James z kapeli Sigue Sigue Sputnik i Joe Strummer z The Clash. Wcześniej mieszkał tu m.in. genialny matematyk Alan Turing i aktorki Eva Green, Joan Collins, a także islandzka piosenkarka Bjork.

Obecny właściciel mieszka w domu przy Pindock Mews "od dziesięcioleci", ale uznał, że pora na wyprowadzkę i kupno czegoś nowszego w mniej eleganckiej okolicy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA