fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Burj Al Arab będzie miał konkurencję. W Dubaju powstaje nowy wieżowiec

materiały prasowe
Futurystyczny budynek Burj Jumeira będzie miał 550 metrów wysokości i stanie niedaleko od drugiego najwyższego hotelu w Dubaju i na świecie - Burj Al Arab, który ma 321 metrów. Najwyższy jest JW Marriott Marquis Dubai Hotel z 355 metrami wysokości

Burj Jumeira ma być gotowy w 2023 roku. Prace budowlane rozpoczęły się 31 stycznia tego roku. Jego wygląd zainspirowały ruchome wydmy i oazy na pustyni.

Jednym z inwestorów jest rządzący Dubajem szejk Muhammad ibn Raszid Al Maktum. Według telewizji CNN rozmach z jakim ma być wybudowany budynek zawdzięcza właśnie jemu.

Nowy wieżowiec ma być cudem nowoczesnej architektury. Na wysokości 450 metrów ma powstać tzw. sky lounge o nazwie Crown, czyli ogromny taras widokowy połączony z restauracją. Z tarasu ma się rozciągać panoramiczny widok na cała okolicę. Mają się w nim też odbywać ważne imprezy artystyczne i biznesowe.

W Burj Jumeira na najniższych kondygnacjach ma być amfiteatr, w którym organizowane będą imprezy kulturalne, i imponująca fontanna. Sama podstawa budynku ma wyglądać jak odcisk kciuka - z wyraźnie zarysowanymi liniami papilarnymi.

W wieżowcu mają być też mieszkania, biura, centrum handlowe z restauracjami i salami kinowymi. Budynek ma być połączony specjalnym, klimatyzowanym tunelem z najbliższą stacją metra - Sharaf DG.

Sam budynek ma być nie tylko bardzo wysoki, ale i bardzo wąski. Owalna konstrukcja będzie "przecięta w pół" i połączona szklanymi platformami, którymi będzie można przejść między oboma połówkami.

Z zewnątrz budynek pokryją cyfrowe ekrany, dzięki którym będzie można oświetlić wieżę w dowolnych kolorach.

Burj Jumeira zaprojektowany został przez Dubai Holding, tę samą firmę, która zaprojektowała Burj Al Arab. Władca Dubaju powiedział na konferencji prezentującej projekt budynku, że ma się on stać jedna z największych atrakcji turystycznych miasta.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA