Za granicą

Dom wakacyjny Rockefellera sprzedany za 65 milionów

knowlesco.com
Dom wakacyjny znanego milionera i filantropa Davida Rockefellera został sprzedany za 19 mln dolarów czyli około 65 mln złotych.

Cała suma zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Kupiec pragnął pozostać anonimowy.

Posiadłość o nazwie Ringing Point znajduje się na Mount Desert Island w stanie Maine i ma powierzchnię niemal sześciu hektarów na których znajduje się dom z ogrodem oraz naturalny las i skalista linia brzegowa o długości niemal 800 metrów.

Główny dom na terenie posiadłości powstał 1972 roku i ma powierzchnię około 470 metrów kwadratowych. Zaprojektowała go żona Davida Rockefellera - Peggy. W domu jest siedem sypialni, duży salon z kominkiem, kuchnia, jadalnia oraz pięć łazienek.

Z okien największej sypialni widać zatokę.

W ogrodzie jest granitowy basen, domek dla gości, garaż na dwa samochody i ogrody kwiatowe, w tym przepiękny ogród różany oraz sad owocowy. A na klifie nad morzem znajduje się "studio" - przypominające dużą, częściowo oszkloną altanę w której Rockefeller spisywał swoje wspomnienia.

Posiadłość jest położona niedaleko Parku Narodowego Acadia, który powstał dzięki jego dotacjom i wsparciu.

Dawid Rockefeller, były prezes Chase Manhattan Corp., zmarł w marcu 2017 roku w wieku 101 lat zostawiając majątek o wartości 3 mld dolarów. Posiadłość została wystawiona na sprzedaż już w lipcu zeszłego roku.

W maju tego roku w nowojorskim oddziale Christie's odbędzie aukcja dzieł sztuki i mebli należących do Dawida Rockefellera.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL