fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Harvey Weinstein musiał sprzedać taniej posiadłość w Hamptons

Sotheby’s
Harvey Weinstein potrzebuje pieniędzy i sprzedaje swoje nieruchomości. Część znacznie taniej niż je kupił.

Były prezes studia filmowego Miramax sprzedał za 10 mln dolarów wspaniałą posiadłość w Hamptons w stanie Nowy Jork. W 2014 roku wraz z zoną Georginą Chapman kupił ją za 11,4 mln dolarów od producenta teatralnego Roya Furmana.

Teraz jednak Weinstein nie ma wyboru - potrzebuje pieniędzy na rozwód z brytyjską żoną oraz na ewentualne pozwy za molestowanie i napaści seksualne o które oskarżyły znanego producenta aktorki, modelki i byłe pracownice studia filmowego.

Już w zeszłym roku Weinstein i Chapman usiłowali sprzedać posiadłość za 13,5 mln dolarów, ale nie znaleźli chętnego i najpierw zdecydowali się na obniżkę ceny do 12,4 mln dolarów, a potem całkowicie wycofali ofertę z biura nieruchomości.

Dopiero po solidnej obniżce ceny znalazł się chętny na wspaniałą posiadłość w miejscowości Amagansett w Hamptons. Według amerykańskich mediów nabywcą jest Taisho Holdings Inc - firma związana z japońskim koncernem farmaceutycznym Taisho Pharmaceutical Company.

Główny dom na terenie posiadłości ma ponad 800 metrów kwadratowych powierzchni i siedem sypialni oraz siedem łazienek. Do tego dużą kuchnię z jadalnią, pokój śniadaniowy, salon z kominkiem i przepiękny widok na Gardiner's Bay. Poza tym w domu jest kino z możliwością wyświetlania filmów w 3D, jacuzzi, sauna, siłownia, basen na wolnym powietrzu oraz wspaniały ogród.

Cała posiadłość ma powierzchnię ponad 8 tys. metrów kwadratowych - w tym długą, niemal 80-metrowa plażę.

Amagansett to ekskluzywna miejscowość, gdzie domy mają m.in. Paul McCartney, aktorki Naomi Watts, Scarlett Johansson i Kathleen Turner, modelka Christie Brinkley, a także Alec Baldwin, Sarah Jessica Parker i  Matthew Broderick oraz Laurie Anderson i jej mąż Lou Reed, który zmarł w Amagansett w 2013 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA