fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Matt Damon kupił najdroższy penthouse na Brooklynie

thestandish.com
Matt Damon pobił rekord, ale tym razem nie filmowy. Zanany aktor kupił najdroższy penthouse w nowojorskim Brooklyn Heights.

Aktor zapłacił za luksusowy apartament w budynku The Standish 16,75 mln dolarów czyli ponad 63 mln złotych.

To najdroższy apartament na Brooklynie, w zeszłym roku aktorska para Jennifer Connelly i Paul Bettany zapłacili za swój dom w tej okolicy 15,5 mln dolarów. W 2015 roku znany fotograf Jay Maisel zapłacił także 15,5 mln dolarów za dom przy 177 Pacific Street.

Penthouse ma sześc sypialni i znajduje się na 11 i 12 pietrze apartamentowca. Ma niemal 580 metrów kwadratowych powierzchni i własny taras na dachu budynku.

Z katalogu dewelopera oferującego apartamenty wynika, że zostały one wykończone w najwyższym standardzie ze sprzętem kuchennym marek Bertazzoni-Italia oraz Bosch, w łazienkach jest włoska armatura Fantini oraz wolno stojące wanny w pokojach kąpielowych, prysznice imitujące deszcz tropikalny oraz umywalki na indywidualne zamówienie. Do tego marmurowe i wapienne wykończenia podłóg i ścian oraz mozaiki.

Apartamenty są przestronne i jasne dzięki dużym oknom. Na parterze znajduje się lobby z odźwiernym i konsjerżem oraz sala zabaw dla dzieci, a także część z pomieszczeniami siłowni i rekreacji dla dorosłych.

The Standish to jeden z najwyższych budynków w tej części Brooklynu. Z najwyższych pięter widać Statuę Wolności, mosty Brookliński, Manhattan i Williamsburg, a także dolny Manhattan i Wieżę Wolności (Freedom Tower). Budynek powstał w 1903 roku  i mieścił kiedyś Standish Arms Hotel - gdzie mieszkał dramatopisarz Arthur Miller oraz Willie Loman - główna postać jego sztuki "Śmierć komiwojażera" przeżywa aferę miłosną. W hotelu "mieszkał" także Clark Kent czyli Superman - zajmował on pokój nr 5H.

Przez 26 lat w budynku znajdowała się nowojorska siedziba Świadków Jehowy.

Teraz w budynku znajduje się 31 apartamentów, zaprojektowanych przez DDG and Westbrook Partners. odtworzono także pierwotna fasadę The Standish z wapienia i cegły.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA