fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dojazd do pracy bez ZUS

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Wartość wydatków ponoszonych przez spółkę w związku z zapewnieniem pracownikom noclegu oraz przejazdów do miejsca wykonywania pracy, w sytuacji, gdy kwota tych wydatków nie stanowi przychodu pracownika uzyskanego z tytułu zatrudnienia w ramach stosunku pracy, należy wyłączyć z podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Tak uznał oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku w decyzji z 30 listopada 2015 r. (DI/100000/43/1213/ 2015).

Wnioskodawca wskazał, że prowadzi działalność gospodarczą w sektorze budowlanym. Projekty budowlane realizowane będą na terytorium całej Polski. W spółce pracownicy będą zatrudnieni na podstawie umów o pracę. W związku z możliwą realizacją budowy nowo przyjętym pracownikom miejsce wykonywania pracy zostanie ustalone w umowie jako teren nowej budowy oraz siedziba pracodawcy. Wyjazdy pracowników związane z wykonywaniem pracy na obszarze wskazanym w umowie nie stanowią podróży służbowej w rozumieniu kodeksu pracy. W związku z tym pracownikom nie będą wypłacane diety przysługujące z tytułu delegacji.

W przypadku gdy miejsce zamieszkania pracownika położone jest w znacznej odległości od terenu budowy, w interesie wnioskodawcy jest finansowanie bezpośrednio zaangażowanym pracownikom noclegów w czasie trwania prac oraz zwracanie koszt...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA