fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy także dla pracowników służby zdrowia

Mama z dzieckiem
Mama z dzieckiem
Adobe Stock
Placówki oświatowe muszą zapewnić opiekę młodszym dzieciom pracowników podmiotów leczniczych. Jednak rodzic, który nie wyśle dziecka do szkoły, nie traci przez to prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

W placówce leczniczej realizujemy działania związane z walką z COVID-19. Z informacji na stronie ZUS wynika, że rodzice dzieci do lat 8 zatrudnieni w naszej placówce nie mają prawa do  dodatkowego zasiłku opiekuńczego, a placówki oświatowe muszą zapewnić opiekę ich dzieciom w klasach I – III. Czy faktycznie rodzice tych dzieci nie mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego? – pyta czytelniczka.

Nie. Zgodnie z aktualnym stanowiskiem ZUS rodzice pracujący w podmiotach leczniczych mają prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego, nawet jeśli placówka oświatowa zapewniłaby dziecku opiekę.

Otwarta szkoła...

Literalne brzmienie § 2c rozporządzenia ministra edukacji i nauki z 5 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (DzU poz. 1960) wskazuje, że określone w tym przepisie szkoły mają obowiązek zapewnienia...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA