fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców a wakacyjna przerwa w szkołach

Adobe Stock
Nie ma pewności, czy rodzice mają prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego, gdy szkoły nie działają z uwagi na przerwę letnią, a nie COVID-19.

W drugiej połowie czerwca pojawiły się dwa akty prawne istotne dla osób korzystających z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. 11 czerwca 2020 r. uchwalono ustawę o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 (DzU poz. 1086). Ustawa weszła w życie 24 czerwca 2020 r., ale z mocą obowiązującą od 25 maja 2020 r. Wprowadziła ona zmiany w przepisach o dodatkowym zasiłku opiekuńczym, przywracając wstecznie prawo do świadczenia dla rodziców innych dzieci niż niepełnosprawne. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje od 25 maja 2020 r. do 12 lipca 2020 r.

Zgodnie z przepisami, ubezpieczonym rodzicom dzieci w wieku do lat 8, które nie mają orzeczenia o niepełnosprawności lub o potrzebie kształcenia specjalnego, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku:

- zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, kl...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA