fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Część małych lub średnich firm bez ulgi w składkach ZUS

Adobe Stock
ZUS rozpatrując, czy spółka jest przedsiębiorstwem w trudnej sytuacji, nie bierze pod uwagę, że ta definicja nie dotyczy firm małych lub średnich, które działają krócej niż trzy lata.

Jednym z najpopularniejszych mechanizmów pomocowych przewidzianych w specustawach dla przedsiębiorców zmagających się ze skutkami gospodarczymi pandemii COVID-19 jest zwolnienie z opłacania składek ZUS. Wysoka liczba wniosków w tym zakresie jest spowodowana m.in. szerokim kręgiem podmiotów uprawnionych do korzystania z tego środka.

Całość lub połowa

Zgodnie z art. 31zo ust. 1 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (tekst jedn. DzU z 2020 r., poz. 374 ze zm.), czyli tzw. tarczy antykryzysowej, przedsiębiorca, który zarejestrował swoją działalność przed 1 kwietnia 2020 r., zatrudniający do 9 ubezpieczonych, może złożyć do ZUS wniosek o zwolnienie z opłacania należności z tytułu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz wypadkowe, ubezpieczenie chorobowe, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Solidarno...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA