fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

ZUS

ZUS wznawia badania lekarzy orzeczników

Adobe Stock
Od 11 maja lekarze orzecznicy ZUS znów będą prowadzić badania bezpośrednie osób starających się o świadczenia związane z niezdolnością do pracy.

Jak informuje Polskie Radio, ubezpieczeni są indywidualnie zawiadamiani o terminie i miejscu badania przez oddział ZUS, który prowadzi postępowanie związane z wydaniem orzeczenia.

- Badania są przywracane są etapowo, z zachowaniem środków ostrożności dostosowanych do aktualnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej - podkreśla rzecznik prasowy Centrali ZUS Paweł Żebrowski.

Planowanie badań w poszczególnych jednostkach ZUS odbywa się z uwzględnieniem aktualnego stanu i rozwoju sytuacji epidemiologicznej na terenie poszczególnych jednostek ZUS, m.in. liczby zachorowań na koronawirusa w danym regionie.

Od 16 marca badania bezpośrednie, zaplanowane przez lekarzy orzeczników i komisje lekarskie, były z powodu epidemii przesuwane na późniejszy okres. W sprawach, w których to było możliwe, lekarze orzecznicy orzekali i orzekają zaocznie, na podstawie dokumentacji. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA