fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pomoc dla pracodawców z tarcz antykryzysowych – 5.0 i 6.0

Tarcza antykryzysowa
Adobe Stock
Przy ustalaniu, które branże mogą skorzystać z pomocy brane są pod uwagę kody PKD, pod którymi przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie prowadzili działalność na dzień 30 września 2020 roku.

Tarcza antykryzysowa, czyli pakiet rozwiązań, mających wspierać przedsiębiorców w czasie pandemii COVID-19, doczekał się kolejnych odsłon w postaci tarczy antykryzysowej 5.0 i 6.0. O ile wcześniejsze rozwiązania adresowane były do szerszego grona przedsiębiorców, najnowsze formy wsparcia dedykowane są dla konkretnych branż, które w ostatnich miesiącach dotknięte zostały przez ograniczenia związane z walką z pandemią. Tarcza 5.0 wprowadziła dodatkowe rozwiązania pomocowe dla branży turystycznej, rozrywkowej i rekreacyjnej, a tarcza 6.0 objęła wsparciem branżę gastronomiczną, targową, siłownie i kluby fitness.

Przy ustalaniu, które branże mogą skorzystać z pomocy, brane są pod uwagę kody PKD, pod którymi przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie prowadzili działalność na dzień 30 września 2020 r. Jeśli zmiana przedmiotu działalności została dokonana po tej dacie, przedsiębiorca nie może liczyć na świadczenia.

Czytaj także: Ko...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA