fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Więcej firm z prawem do „małego ZUS plus”

Mały ZUS
Mały ZUS
Adobe Stock
Przez spadek przychodów w 2020 r. w związku z pandemią wielu przedsiębiorców może opłacać przez cały 2021 r. niższe składki, ustalane w powiązaniu z dochodem. Muszą jednak dochować w ZUS formalności najpóźniej 1 lutego br.

Taką możliwość mają osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, jeśli w 2020 r. ich przychód z biznesu nie przekroczył 120 000 zł. Jednym z warunków jest jednak, aby działalność prowadzić w ubiegłym roku przez co najmniej 60 dni (przez co najmniej taki okres podlegać ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu w 2020 r.).

Wskazany limit obowiązywał także w 2020 r., kiedy to wprowadzono tzw. mały ZUS plus. Wiele firm, które nie spełniało wówczas warunków do skorzystania z tej możliwości, przez pandemiczne obostrzenia w prowadzeniu biznesu mogą je spełnić w tym roku.

Grupa uprawnionych

„Mały ZUS plus" to opcja tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) lub innych przepisów szczególnych. Z takiej możliwości nie może więc skorzystać np. wspólnik jednoosobowej spółki z o.o. czy też wspólnik spółki jawnej, komandytowej lub partnerskiej. Tej możli...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA