fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W styczniu 2020 r. „Mały ZUS" jeszcze po staremu

Adobe Stock
„Mały ZUS plus" wejdzie w życie od lutego 2020 r. Prawo do niższych składek za styczeń 2020 r. można nabyć na starych zasadach. Trzeba to jednak zgłosić w ZUS najpóźniej 8 stycznia 2020 r.

„Mały ZUS plus", tj. rozszerzona wersja dotychczasowej ulgi w postaci „małego ZUS", wejdzie w życie nie od 1 stycznia, ale od 1 lutego 2020 r. Ustawa z 12 grudnia 2019 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, którą prezydent podpisał 27 grudnia 2019 r. (ustawa czeka na publikację w DzU), przewiduje, że płatnicy spełniający warunki do korzystania z tej ulgi będą mogli zgłosić się do „małego ZUS plus" do końca lutego lub do ostatniego dnia miesiąca, w którym rozpoczęto/wznowiono działalność gospodarczą.

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać w styczniu br. z dotychczasowej wersji ulgi – „małego ZUS" – muszą spełnić obecnie obowiązujące warunki.

Wyższy limit przychodu

Prawo do „małego ZUS" według dotychczasowych zasad przysługuje osobie prowadzącej pozarolniczą działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA