Alexandre de Juniac: Lotniska budujcie rozsądnie

materiały prasowe
Centralny Port Komunikacyjny jest za daleko od Warszawy – mówi dyr. generalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych IATA Alexandre de Juniac.

Rz: Jest pan szefem IATA od roku. Które z wydarzeń na rynku transportu lotniczego pana zdaniem było w tym czasie najważniejsze?

Chyba zaostrzenie przez rządy zasad kontroli bezpieczeństwa. To nie powinno się odbywać bez konsultacji z branżą. Nie będę ukrywał, że zostaliśmy zaskoczeni takimi decyzjami, kiedy Stany Zjednoczone wprowadziły zakaz wjazdu dla wielu narodowości. Wszystko odbyło się w sposób źle przygotowany i nieskoordynowany  w dziedzinie tak krytycznej, jaką jest bezpieczeństwo podróży. Drugie to kryzys infrastrukturalny, jaki widzimy w Europie, Stanach Zjednoczonych, także w Chinach. Wszędzie jest coś nie tak – czy to chodzi o lotniska, czy o kontrolę ruchu lotniczego. Widać, że niedociągnięcia są tutaj ogromne. I decyzje niezbędne do poprawy tej sytuacji powinny zostać podjęte jak najszybciej, ponieważ realizacja takich przedsięwzięć z zasady trwa dość długo – min. 10 lat. A jest to sprawa niesłychanie pilna, zwłaszcza ze względu na oczekiwany szybki rozwój branży. ...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL