fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jose Maria Ricciardi, Haitong Bank: Polska interesuje Azjatów

materiały prasowe
Warszawa będzie w coraz większym stopniu pełniła funkcję centrum finansowego dla Europy Środkowo-Wschodniej – przewiduje w rozmowie z Grzegorzem Siemionczykiem prezes Haitong Banku Jose Maria Ricciardi.

Rz: Warszawska Giełda Papierów Wartościowych i Haitong Bank podpisały w poniedziałek porozumienie o współpracy. Trudno dopatrzyć się w nim jakichkolwiek konkretów. Ten dokument będzie miał jakieś praktyczne znaczenie?

Zdaję sobie sprawę, że porozumienie może wydawać się dość ogólne, ale to jest celowy zabieg. Ono ma bowiem otworzyć szerokie spektrum możliwości, pokazać gotowość stron do współpracy na wielu płaszczyznach. Dlatego szczegółowe cele nie zostały zdefiniowane od razu. Giełdy we Frankfurcie i Londynie mają już porozumienia z giełdą w Szanghaju, Warszawa też musi według mnie do tego dążyć. Będzie bowiem w coraz większym stopniu pełniła funkcję centrum finansowego dla Europy Środkowo-Wschodniej, przez co będzie naturalnym partnerem dla azjatyckich giełd.

O tym, że Warszawa może stać się regionalnym centrum finansowym, jeszcze kilka lat temu mówili wszyscy. Ale demontaż OFE, który pogorszył płynność polskiego rynku, po...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA