Zużycie wody ma decydować o płatnościach

Fotorzepa, Robert Gardziński
W skali kraju nie dojdzie do podwyżek, które będą mały przełożenie na konkurencyjność gospodarki. Ale poszczególni przedsiębiorcy mogą odczuć wzrost obciążeń – mówi prezes Wód Polskich Przemysław Daca.

Wody Polskie wystartowały na mocy długo przygotowywanej ustawy Prawo wodne. Mimo już na początku jest szereg problemów do rozwiązania. Kiedy uda się opanować ten chaos?

Nie nazwałbym tego w ten sposób, ponieważ w Wodach Polskich wszystko jest pod kontrolą. My sukcesywnie i według harmonogramu rozwiązujemy nasze problemy i z każdym tygodniem organizacja Wód Polskich jest lepsza.

Proszę pamiętać, że reforma gospodarki wodnej odbywa się bezkosztowo. Nie mogliśmy przewidzieć, jak będzie wyglądała współpraca z samorządami. Nie wiedzieliśmy do końca, ilu ludzi stamtąd przejmiemy i jaki sprzęt zostanie nam udostępniony. I nie chodzi tu tylko o tak podstawowe narzędzia jak samochody komputery i meble, ale też budynki po zarządach melioracji i urządzeń wodnych.

Zmienił się system zarządzania w gospodarce wodnej, doszło m.in. do połączenia struktur rządowych i samorządowych. Każda reforma jest trudna, ale najważniejsze jest to, że zmiany, które wprowadzamy ...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL