fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Sondaż: Partia Razem trzecią siłą w Warszawie

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Wspólna lista Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej wygrałaby wybory samorządowe w Warszawie - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public na zlecenie PO, do którego dotarł portal 300polityka.pl. Drugie miejsce w wyborach zajęłoby Prawo i Sprawiedliwość, a trzecie partia Razem.

Sondaż przeprowadzono w dniach 22-26 czerwca na reprezentatywnej próbie tysiąca warszawiaków. W badaniu Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej uzyskała poparcie 42 proc. ankietowanych. Portal 300polityka, który publikuje wyniki sondażu, podkreśla, że to niemal tyle samo, ile PO i Nowoczesna uzyskały razem w wyborach parlamentarnych w 2015 roku (wówczas 41 proc.).

Na drugim miejscu w sondażu Kantar Public uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głos oddałby co piąty badany - PiS uzyskał poparcie 20 proc. badanych.

Na trzecim miejscu, ze stratą do PiS znacznie mniejszą, niż rządząca partia ma do PO i Nowoczesnej, znalazła się partia Razem. Ugrupowanie Adriana Zandberga, które wystawi wspólne listy z partią Zieloni, Inicjatywą Polską i stowarzyszeniem Wolne Miasto Warszawa Jana Śpiewaka, poparło 9 proc. ankietowanych.

 

Kolejne miejsca w sondażu zajęły: Sojusz Lewicy Demokratycznej i Kukiz'15 (po 5 proc.), Warszawska Wspólnota Samorządowa (3 proc.), partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego (2 proc.) i Polskie Stronnictwo Ludowe (0 proc.).

Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 13 proc. ankietowanych.

W badaniu Kantar Public warszawiaków zapytano także, kogo poparliby w wyborach na prezydenta Warszawy w drugiej turze. Według sondażu w decydującej rozgrywce w stolicy Rafał Trzaskowski (62 proc.) zdecydowanie pokonałby Patryka Jakiego (27 proc.). Jan Śpiewak, uznawany przez komentatorów za polityka z potencjalnie wysokim poparcie, nie był jeszcze wówczas ogłoszony jako wspólny kandydat środowisk lewicowych.

Źródło: rp.pl/ 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA